Celoštátne kolo recitačnej súťaže A slovo bolo u Boha

V sobotu 11. februára 2012 sa na pôde Spojenej školy sv. Františka v Bratislave konalo celoštátne kolo recitačnej prehliadky a súťaže víťazov jednotlivých krajských kôl v umeleckom prednese poézie a prózy. Umelecké želiezka a talenty sme tam mali aj my.

Víťazkami krajského kola v Humennom, ktoré sa konalo 8. decembra 2011, boli Helenka Kollárová-VI.A v II. kategórii poézia  a Terezka Šudáková -VII.B  v III. kategórii poézia. Odvtedy netrpezlivo očakávali nielen pozvánku, ale aj veľký deň súťaže.

Ten sa začal v Bratislave slávnostnou sv. omšou v Kostole sv. Františka z Assisi, ktorý sa nachádza blízko hostiteľskej školy. Hlavným celebrantom bol o. arcibiskup Stanislav Zvolenský. Bol to veľmi pekný začiatok výnimočného dňa. A potom sa to všetko začalo!

Súťažiaci si prezreli školu, rozdelili podľa kategórií a čakali na porotu. Takmer dvojhodinové súťaženie sa skončilo pred obedom. Po chutnom obede sa už napätie dalo krájať. Čakalo sa na vyhlásenie výsledkov. V krásnej sále Kultúrneho domu v Dúbravke prítomných čakal umelecký program, hodnotenie poroty a mená víťazov. Všetkých potešili slová uznania a vďaky zo strany porotcov, že sa mladí recitátori venujú slovu, prednesu. A konečne to prišlo - naša recitátorka Terezka Šudáková obsadila vo svojej kategórii 2. miesto! Radosti nebolo konca. Blahoželáme!

Súťaž v Bratislave si dievčatá spolu so sprevádzajúcou p. učiteľkou Pustaiovou spojili aj s výletom. V piatok podvečer si prezreli Staré mesto a v sobotu po súťaži známy Aupark. Aj vďaka super sprievodcom - našej bývalej p. vychovávateľky Katky Kassayovej a jej manželovi Danielovi - sa v hlavnom meste nestratili a nezablúdili.

Ďakujeme za podporu, modlitby počas cesty a súťaže. Veríme, že aj rok tam budeme mať umelcov slova.