Lyžiarsky výcvikový kurz – Vernár – Studničky

Siedmaci sa už nevedeli dočkať 20. februára 2012. Bol to deň, kedy sa vybrali na LVK do Vernára, aby tam prežili päť úžasných dní spolu s vyučujúcimi, inštruktormi a pánom kaplánom Marcelom.

Lyžiarsky kurz je naozaj kurzom. Tí, ktorí vedia lyžovať sa ešte zdokonalia a tí ostatní, nelyžiari, sa domov vrátia ako lyžiari. Pod vedením inštruktorov – p. uč. Krajkovičovej, p. uč. Bačinskej, p. uč. Kičuru a inštruktora Peťa sa to naozaj  podarilo všetkým. Aj pán kaplán bol dobrým učiteľom. Trpezlivosť, s akou pristupovali inštruktori k vysvetleniu jednotlivých krokov, nemala konca kraja. Aj vďaka nej sa v posledný deň mohli na svah postaviť všetci. Preteky podľa družstiev dopadli takto:

I. skupina (v pondelok stáli po prvýkrát na lyžiach)

1. miesto: Jakub Karafa, 7. B (47, 60)

2. miesto: Monika Baloghová, 7. A (48, 60)

3. miesto: Braňo Šimek, 7. B (52,76)

II. skupina

1. miesto: Terezka Neufeldová, 7. B (40,45)

2. miesto: Dominik Szabo, 7. C (42,38)

3. miesto: Lucka Raffaelisová, 7. C (44,42)

III. skupina

1. miesto: Hela Friedmannová, 7. C (39,10)

2. miesto: Edo Pšenička, 7. B (42,67)

3. miesto: Táňa Stankovičová, 7. B (43,85)

IV. skupina

1. miesto: Janko Snopko, 7. C (33,23)

2. miesto: Bejka Micheľová, 7. C (35,57)

3. miesto: Benjamín Vodrážka, 7. C (35,60)

Najlepší štýl lyžovania:

Robo Novotný, 7. A

Hela Friedmannová, 7. C

Lucka Jakubíková, 7. B

Zážitky, s akými sa siedmaci vrátili domov, nemajú konca kraja. Určite budú spomínať na spoločné chvíle nielen na svahu, ale aj počas svätých omší, modlitby posvätného ruženca, zoznamovacieho večierka. Ešte pred Popolcovou stredou stihli aj disco a pozreli si dobrý film.

A tu sú reakcie na LVK (viac v Ratolesti č. 2):

„Lyžiarsky bol najsamlepší. Bolo úžasne. Na lyžiarak nikdy nezabudnem. Ďakujem všetkým. Najnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnejší lyžiarak na svete :) Ďakujem!“