Učíme pre život –celoslovenská konferencia

V poradí už 4. ročník konferencie pre učiteľov a riaditeľov škôl sa uskutočnil v dňoch 16.-18. marca 2012 v Poprade. Konferenciu organizovala nezisková organizácia Indícia. Jej ústredná téma sa odvíjala od aktuálneho smerovania a potrieb súčasnej školy „ Škola ako GPS pre žiaka“. Viacčlenné zastúpenie z radov školy tam nechýbalo ani v tomto roku.

Prednášky, panelové diskusie, workshopy, burzy nápadov a ďalšie sprievodné aktivity boli zárukou vysokej odbornosti, nápaditosti, iniciatívnosti súčasných pedagógov a manažérov v školskom systéme.

Zástupcovia našej školy prezentovali skúsenosti, podnety a nápady už realizovaného projektu 9P pod názvom „ Čo s deviatakmi po prijímacích pohovoroch (originálne riešenia)“. U pedagógov a odborníkov vyvolali záujem a podnetnú diskusiu.

Pre inovatívnych pedagógov ponúkame niekoľko kreatívnych stránok:

www.ucimeprezivot.sk

www.indicia.sk