Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom

My, deti z 3. C, veľmi radi čítame a navštevujeme knižnicu. Potešilo nás pozvanie od pani knihovníčky na besedu, ktorá bola v ÁTRIUM KLUBE so spisovateľom detskej poézie - Valentínom Šefčíkom 20. marca 2012. Samozrejme, išli sme aj s pani učiteľkou Smoleňovou, našou triednou.

Jeho tvorbu sme poznali len z knihy Basta Fidli, pretože naša spolužiačka Klárka Ivančová reprezentovala našu triedu na školskom kole Hviezdoslavov Kubín práve s jeho básňou Keď padá hviezda.

Boli sme milo prekvapení,  že je to tak mladý  spisovateľ a je tiež učiteľom na prvom stupni ZŠ. Dozvedeli sme sa,  ako sa dostal k písaniu básní, čo rád  robí vo voľnom čase. Veľmi nás zaujali aj ďalšie knihy, ktoré napísal, no my sme ich nepoznali: Kniha na vydaj, Kamienky pri ceste.

Na konci besedy nasledovala pravá autogramiáda . Prežili sme príjemné marcové dopoludnie s knihou.