Biblická olympiáda

I v tomto školskom roku dňa 22. marca 2012 sa uskutočnil už 11. ročník okresného (dekanátneho) kola Biblickej olympiády základných škôl.

Tento ročník Biblickej olympiády už tradične zorganizovalo Ministerstvo školstva Slovenskej republiky, Konferencia biskupov Slovenska a Komisia pre katechizáciu a školstvo pri ABÚ v Košiciach. Našu školu reprezentovali Lucia Jakubíková a Františka Orságová zo 7. B a Radoslav Hospodár zo 6. B pod vedením pani katechétky Kupkovej a pána kaplána Marcela Puškáša. Súťaž prebehla v CVČ Domino na Popradskej ulici v Košiciach.

Po príchode na miesto nasledovala prezentácia súťažiacich. Po slávnostnom otvorení a príhovore sa začala olympiáda v jednotlivých kategóriách. Ako obvykle, konkurencia bola veľká, a preto umiestniť sa na dobrom mieste nebolo vôbec ľahké. Nasledovalo päť súťažných okruhov z vybraných kníh Svätého písma. Zo Starého zákona to bola kniha Genezis a z Nového zákona Evanjelium podľa Marka. Teraz sa ukázala svedomitá príprava, poctivosť a nadšenie súťažiacich. Všetky kolá kontrolovala odborná porota, ktorej predsedom bol biskupský vikár ThDr. Vladimír Šosták. Po sčítaní bodov nasledovalo vyhodnotenie. Z nášho umiestnenia sme boli veľmi radi, pretože do školy sme priniesli 1. miesto, a tak si zabezpečili účasť na krajskom (diecéznom) kole.