Hviezdoslavov Kubín

Každoročne začiatkom jari sa koná obvodové kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Tento rok náš okres mal prehliadku najlepších recitátorov 27. marca 2012.

Víťazi z triednych kôl postúpili do školského kola a tí najlepší reprezentovali školu na obvode. Aj tento rok bolo veľmi silné zastúpenie v jednotlivých kategóriách. Konkurencia bola veľká, no naši recitátori obstáli veľmi pekne. Starší doniesli do školy diplomy aj pekné knihy a tí mladší – Miška Sokolová z 3. A a Lukáš Majoroš z 3. C získali cennú skúsenosť do ďalších recitačných súťaží.

Čestné uznanie za prednes prózy patrí Ali Baldovskej zo 7. C. 2. miesto a zároveň postup na kraj si vyrecitoval Simon Švec z 8. B. Sára Sabolová  zo 7. B bola tiež na 2. mieste a Lucka Jakubíková z tej istej triedy na 3. mieste. Recitátorov v CVČ Domino sprevádzala p. uč. Bednárová.

Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa recitačných úspechov!