Matematický klokan

Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Jej vyhlasovateľom je asociácia Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc) so sídlom v Paríži. Na Slovensku je usporiadateľom spoločnosť EXAM testing, spol. s r. o. V tomto školskom roku sa súťaž uskutočnila v pondelok 19. marca v dopoludňajších hodinách. Úctyhodný počet 115 žiakov našej školy sa zapojilo do súťaže vo ôsmych z deviatich pre nás dostupných kategórií.

Počet zapojených súťažiacich na škole

Klokanko 1 (žiaci 1. ročníka)

36

Klokanko 2 (žiaci 2. ročníka)

19

Klokanko 3 (žiaci 3. ročníka)

13

Klokanko 4 (žiaci 4. ročníka)

13

Školák 5 (žiaci 5. ročníka)

13

Benjamín 6 (žiaci 6. ročníka)

7

Benjamín 7 (žiaci 7. ročníka)

5

Kadet 8 (žiaci 8. ročníka)

9

SPOLU

115

Prváci mali možnosť zapojiť sa prvýkrát v histórii súťaže. Svoju šikovnosť a hlavne pohotovosť predviedli počas 45 minút pri riešení 12 úloh, ktorých zadanie im čítala pani učiteľka. Žiaci 2. až 4. ročníka riešili počas 45 minút 18 úloh a všetci ostatní, žiaci II. stupňa, mali na vyriešenie 24 úloh 60 minút.

Každý súťažiaci dostane diplom (20% najúspešnejších riešiteľov dostane diplom úspešného riešiteľa, ostatní dostanú účastnícky diplom). V každej kategórii bude približne 5% najúspešnejších riešiteľov odmenených aj vecnými cenami. V každej zúčastnenej škole bude odmenený najúspešnejší riešiteľ. Všetci súťažiaci budú zaradení do žrebovania a dvaja vyžrebovaní výhercovia získajú notebooky (meno každého súťažiaceho bude v osudí toľkokrát, koľko získal bodov). Majiteľ ďalšieho, tretieho, notebooku bude vyžrebovaný spomedzi najúspešnejších riešiteľov z každej školy.

Výsledky budú zverejnené na stránke usporiadateľa najneskôr 11. apríla 2012. Ďalšie informácie o súťaži môžete získať na stránke www.matematickyklokan.sk alebo u p. uč. Demjanovičovej. Veríme, že tí, ktorí sa do súťaže na našej škole zapojili, sa pri riešení dobre zabavili. Všetkým riešiteľom držíme palce a tešíme sa na zverejnenie výsledkov.