Slávik 2012

Dňa 4.4 2012 sa žiaci našej školy zúčastnili školského kola súťaže Slávik Slovenska 2012. Akciu moderoval Andrej Belej zo 4. B triedy. V jeho predslove odznelo: „Hovorí sa, že kto raz vstúpi do „rieky“ zvanej FOLKLÓR, len veľmi ťažko z nej vystúpi." My, diváci, sme takéto bohatstvo duše zažili vďaka kamarátom, ktorí sa odhodlali byť nemoderní a zaspievali nám dve ľudové piesne. A boli fantastickí.

Žiaci spievali v troch vekových kategóriách, pričom každá mala svojho víťaza. Ten bude ďalej reprezentovať našu školu v okresnom kole Slávik 2012, ktoré sa uskutoční 11. mája 2012.

1. kategórii (1.-3.roč.) sa umiestnili:         1. miesto: Miriam Labaničová 1.D

2. miesto: Katarína Jiříčková  1.B

3. miesto: Anna Kupková  3.B

2. kategórii (4.-6.roč.) sa umiestnili:       1. miesto: Mária Jurová 5.C

2. miesto: Lucia Pavúková 4. A

3. miesto: Monika Smoleňová 4. B

3. kategórii (7.-9.roč.) sa umiestnili:       1. miesto: Rebecca Anna Bremer 9. B

2. miesto: Dávid Švec 7.C

Výhercovia získali CD nosiče folkórneho súboru Železiar. A tí, ktorí sa neumiestnili, verím, že si odniesli krásne spomienky, čo aj hneď preukázali  v záverečnej spoločnej piesni, ktorú zaspievali od srdca a s úsmevom na tvári. A práve o to ide – byť šťastný a rozdávať radosť druhým.

p.uč. Križalkovičová, organizátorka školského kola