Duchovná obnova

Sobotňajšie predpoludnie - 21. apríla 2012 bolo venované duchovnej obnove. Pozvanie prijali rodičia, učitelia aj nepedagogickí zamestnanci školy. Prednášky na tému Umenie výchovy - výchova je umením viedol ThLic. Marek Forgáč, PhD. - správca UPC sv. košických mučeníkov v Košiciach.

Prvá časť mala názov Citová väzba v rodine. Otec Marek rozprával o vzťahoch matka – dieťa, rodičia – dieťa. V druhej časti - Rodina, trieda a výchova odzneli praktické rady k výchove detí, čoho je potrebné vyvarovať sa pri dobrej výchove. Na otázku, čo robiť, aby bolo všetko tak, ako má byť, bola jasná odpoveď: „Buďte dobrí!“ A odkaz, ktorý odznel na záver, bol zhrnutím celého stretnutia: „Sila spoločenstva je v najslabšom členovi.“

Počas prednášok bola možnosť svätej spovede. Predpoludnie vyvrcholilo svätou omšou, ktorú celebroval školský kaplán, Marcel Puškáš.