Projektový deň na tému Kniha

V rámci témy Kniha – môj priateľ si žiaci 1. B triedy naplánovali koncom marca projektový deň s názvom Moja kniha o mačke. Celé vyučovanie sa nieslo v duchu prípravy podkladov na výrobu knihy. Žiaci využívali svoje doterajšie skúsenosti a vedomosti o knihách a mačkách, ale naučili sa aj veľa nového.

Skúsili si prácu spisovateľa, ilustrátora ba aj kníhviazača. Ukázali sa ako veľmi šikovní pri kreslení, počítaní, spolu riešili problémové úlohy.  Ale ani práca s počítačom a interaktívnou tabuľou im nie je cudzia. Výsledkom bola kniha, ktorú si každý vytvoril podľa vlastných predstáv, ale dôležitá bola aj skúsenosť so spoluprácou v skupinách. Všetky knihy o mačkách boli úžasné.

tr.uč. Fabianová