Putovali sme k sv. Ondrejovi

Takmer po roku sme sa v spoločenstve školy opäť vybrali na duchovnú púť - tentokrát uctiť si relikvie sv. Ondreja v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. Vo štvrtok - 17. mája 2012 - na sviatok Nanebovstúpenia Pána - nabrali sme odvahu a vzdali sa pohodlia v škole, obetovali námahu z cesty za niečo alebo niekoho...

Pútnikov duchovne sprevádzal p. kaplán Marcel a po košických cestách a križovatkách príslušníci Dopravnej polície v Košiciach. Ďakujeme! Cesta ubiehala rýchlo a v krátkom čase sme boli na mieste.

Košická katedrála, ktorá prechádza stavebnými úpravami a reštaurovaním jednotlivých častí, nás privítala svojou jedinečnou krásou a silným duchovným zážitkom. Jednotlivé triedy si postupne so svojimi tr. učiteľmi uctili relikvie sv. Ondreja.

Vyvrcholením sviatočného predpoludnia bola sv. omša, na ktorej nechýbali pekné melódie v podaní speváckeho zboru Ratolesť. Každý z nás cítil v tento čas veľkú silu a nádej z prítomnosti na tomto  mieste.

" Sv. Ondrej, patrón našej diecézy, ty si neúnavne hlásal evanjelium Ježiša Krista. Za Ježiša si obetoval aj svoj život.Pros za nás, aby sme aj my vedeli svetu ukazovať, ako pekne sa dá žiť. Amen."