Rozlúčka s prídavnými menami

Netradičný záver hodín gramatiky - témy venovanej prídavným menám-si pripravili žiaci 5.C triedy. Po hodinách učenia a upevňovania delenia, vzorov a skloňovania prídavných mien ich čakala zaujímavá hodina, ktorú zažili v piatok - 18. mája 2012. Bola naozaj netradičná!

Za prítomnosti p. kaplána Marcela sa začala posledná rozlúčka s prídavnými menami, na ktorej nechýbali vreckovky a slzy. Pozor, boli to slzy radosti, že piataci  učivo zvládli a zarobili dobré známky z písomiek i aktivít, ktoré boli zamerané na prídavné mená.

Aby nálada neklesala, pustila sa pekná pesnička o prídavných menách a nechýbali ani mexické vlny.

Potom sa prešlo k práci - nasledovali prezentácie tvorivých aktivít,ktoré žiaci pripravovali v skupinách už niekoľko hodín vopred. Z novín a časopisov  si postupne doma vystrihovali titulky,v ktorých sa objavili prídavné mená. V škole z nich  potom skladali ďalšie zaujímavé titulky - jeden zameraný na opis triedy, jeden zameraný na podstatu prídavných mien a jeden bláznivý-nonsensový. Ďalšia aktivita  bola zameraná na tvorivé písanie-chlapci a dievčatá mali napísať báseň o prídavných menách.

Skupinové prezentácie boli veľmi tvorivé, nápadité, veselé a žiaci v nich dokázali aj to, že majú pekný grafický prejav.

V pondelok-21.mája 2012 prebehla na gramatike diskusia o tom, ako sa im rozlúčka s prídavnými menami páčila či nepáčila. Ohlasy boli veľmi príjemné. Aj preto sa už teraz tešia na ďalšie zaujímavé aktivity!