Sviatok Božieho tela a krvi

Štvrtkový deň - 7. júna 2012 sa pre žiakov začal výnimočne a trošku aj osobitne. Hoci sa rozdelili podľa ročníkov, spoločné bolo to, že slávili sv. omšu a obohatili sa o pekné kultúrne zážitky.

Žiaci 1.-7. ročníka slávili sv. omšu v školskej kaplnke. Po nej ich čakali hry a aktivity so svojimi tr. učiteľmi. A potom sa to vo veľkom rozozvučalov školskom átriu, kde sa konal výchovný koncert pod názvom Hudba, na ktorú sa nezabúda. Hudobná skupina sa predstavila pásmom slova a známych skladieb slovenských spevákov a hudobných skupín /Elán, Team, Miro Žbirka.../. Žiaci i učitelia si aj zasúťažili a spoločne podporili myšlienku, že proti závislostiam treba bojovať a počítače majú ľuďom pomáhať a nie naopak.

Žiaci 7.B a 8.-9 ročníka prežili sviatočný deň v Prešove. Hneď ráno sa tam presunuli autobusmi a v Kaplnke sv. Jozefa robotníka slávili sv. omšu. O 10.OO hod. ich už na doskách Divadla Jonáša Záborského čakalo divadelné predstavenie QUO VADIS. Popoludní sa plní dojmov a myšlienok vrátili späť do Košíc.

Ďakujeme, Pane, za pekný deň a bohaté kultúrne zážitky!