Školská futbalová liga a jej finále

Hracie dni a zápasy obľúbenej školskej futbalovej ligy chlapcov 6.-8. ročníka ubehli ako voda a v piatok-8. júna 2012 sa na ihrisku v saleziánskom stredisku Tri hôrky konalo veľkolepé finále.Kto proti komu? Víťazné družstvá 7.B - 8.A, ktoré obstáli v neľahkých súbojoch s ostatnými triednymi družstvami.

Atmosféra na ihrisku i medzi divákmi bola napätá, ale dobrá nálada a smiech nechýbali nikomu.

V I. polčase padol prvý ôsmacky gól a nálada na ich strane sa zlepšila. Sily a nádej však nestrácali ani siedmaci, ktorí aj s minimálnym počtom potrebných hráčov dokázali, že sa súpera neboja a bojovali aj v II. polčase.

Ďalšie dva góly patrili opäť ôsmakom a tí už v druhom polčase vyhrávali 3:0. Takýto výsledok zostal až do konca a zlatý pohár skončil v rukách družstva 8.A triedy. Víťazné finálové góly - Marek Smoleň-2góly, Jakub Ungváry-1gól.

Všetky zúčastnené futbalové družstvá ukázali zmysel pre fair play, čestnosť a zdravú súťaživosť v medzitriednych zápasoch. Ani slabšie tímy sa nevzdali, dali sily dokopy a zahrali si dobrý futbal.

Vďaka p. zástupkyni Hrebeňárovej,  p.uč. Kičurovi, chlapcom zo 6.B triedy za prípravu a organizáciu podujatia, vyučujúcim za dozor a asistenciu pri fanúšikoch a p. kaplánom za pískanie a rozhodovanie v neľahkých športových zápasoch.