Speváci na Habakukách

Piatok-8.jún 2012-veľký deň pre všetkých členov úspešného školského zboru Ratolesť. Ako milú pozornosť a odmenu za celoročnú školskú a reprezentačnú prácu si vyslúžili super výlet do rozprávkového mestečka Habakuky na Donovaloch. Výlet spojili aj s návštevou známeho pútnického miesta Staré Hory.

  Chýbať nemohli ani pani dirigentky-p.uč. Bačinská a s. Zuzana a do veselej partie sa pridal aj p. kaplán Marcel s pánom školníkom.

  Hoci mali pred sebou dlhú cestu tam a späť, v autobuse priam dunelo veselými pesničkami, spevom, vtipmi a dobrou náladou.

  " Celou návštevou  na Habakukách nás sprevádzala rozprávková postavička. Predstavili sa nám aj remeselníci-ujo rezbár, ujo zvončekár a teta pernikárka. V krásnych rozrávkových domčekoch sme videli tri rozprávky - O slnečnom kráľovi, O kováčovi a čertovi, O pyšnej princeznej s dlhým nosom. Aby sme nezabudli, stihli sme zameniť aj peniaze, lebo v Habakukách sa platí menou-HABAKUK-zlatý habakuk - 1€ a strieborný habakuk - 0,50€. Za novú menu sme nakúpili dobroty v bufete aj darčeky pre rodičov a súrodencov. Cestou domov bola zastávka na Starých Horách, kde sme mali sv. omšu a krátku prehliadku. Výlet bol super a všetkým sa páčil."      

"Aby sme nezabudli! Viete, čo znamená HABAKUKY? HABA - znamená habadej a KUKY - veľa kukov! Ďakujeme za milý darček a veľa pekných zážitkov!"

                                                                        speváci z Ratolesti

Späť