Šiestaci v Solivare

Už niekoľkoročnú školskú tradíciu má chemická exkurzia žiakov 6. ročníka, ktorí v rámci nej navštevujú expozíciu Slovenského technického múzea v Solivare. A tak tomu bolo aj v utorok - 25. septembra 2012, keď sa v sprievode s. Zuzany, p. uč. Kadukovej a p. riaditeľky vybrali spoznávať nepoznané.

Hoci ich sprevádzal dážď, nezľakli sa a ráno si to najprv namierili do Prešova a odtiaľ do Solivaru. Zaujalo ich vidieť priamo v teréne spôsob ťažby a úpravy soli a k tomu počuť odborný výklad. Nechýbali ani zvedavé otázky šiestakov.

Domov si odniesli bohaté zážitky, poznatky priamo z terénu i milé suveníry z tohto miesta.

A čo bolo podľa šiestakov super! Vraj sa vôbec neučili, a predsa sa toľko toho dozvedeli!