Geologická exkurzia na Dreveník

Exkurzia do Národnej prírodnej rezervácie Dreveník sa stáva peknou tradíciou našej školy. Túto travertínovú kopu, ako ju nazývajú, aj v tomto školskom roku navštívili ôsmaci. Využili pekné jesenné počasie, aby obdivovali najväčšie travertínové územie na Slovensku a jeho okolie.

Medzi veľký počet skalných útvarov patrí roklina „Peklo“ a skalné mesto „Kamenný raj“. Samozrejme, jeho prehliadku si nenechali ujsť. Pre 8.A bolo zážitkom nahliadnuť do kameňolomu. Keďže Dreveník je blízko Spišského hradu, ďalšia zastávka bola práve tam. 8.C si pozrela kostolík v Žehre.

Žiakov na tejto geologickej exkurzii sprevádzali nielen pani učiteľky biológie – p. uč. Buntová, p. uč. Bačinská a p. uč. Zachariášová, ale aj triedne pani učiteľky ôsmych ročníkov.

Boli to dni naplnené radosťou, zážitkami a novými poznatkami.