Duchovná obnova v 9. ročníku

Rekreačné zariadenie na Zlatej Idke privítalo v dňoch 8. - 9. októbra 2012 najstarších žiakov spolu s tr. učiteľmi a p. kaplánom Marcelom. Spoločné modlitby, sv. omše, adorácia, sv. zmierenia, sv. omše, zaujímavé aktivity, rozhovory, pešia púť do kostola... To všetko a ešte viac spájala duchovná obnova pre deviatakov s ústrednou témou – „Mosty“.

A postrehy niektorých z nich:

„Obnovili sme seba a zdokonalili svoju vieru.“   Veronika

„Bolo výborne. Som veľmi rád, že sme mali takú možnosť tam byť.“   Tomáš

„Cítili sme sa tam veľmi dobre.“  Grétka

„Určite by som to odporúčala aj ďalším.“  Evka

„Mali sme dobré spytovanie svedomia a mnohí išli aj na sv. spoveď.“ Anička

„Najviac sa mi páčilo ticho.“ Šimon

„Táto duchovná obnova nám dala veľa, pretože sme si obnovili  hlavne ducha a mohli sme sa aj zahrať, aj zabaviť pri rôznych aktivitách, ktoré si pre nás pripravili naši triedni učitelia a kaplán Marcel.“ Zuzka A.

„Veľa mi to dalo.“ Stano

„Táto duchovná obnova bola skvelý nápad! Cítila som sa tam veľmi dobre. Chcela by som si to ešte aspoň raz zopakovať. Ďakujem všetkým za túto super obnovu!“ Kika

„Pri jednej z aktivít sme zistili, že aj keď sme spolu niekoľko rokov, nepoznáme sa tak, akoby sme chceli. Spoznali sme sa lepšie.“ Radka

„Veľmi sa mi tam páčilo. My, žiaci, sme sa viac medzi sebou spoznali.“ Erik