Celodiecézny metodický deň

GPS pre učiteľa – ústredné motto sprevádzalo tohtoročný Celodiecézny metodický deň pedagogických a nepedagogických zamestnancov katolíckych ZŠ Košickej arcidiecézy. Hostiteľskou školou bola v utorok - 30. októbra 2012 naša škola.

Výnimočný deň sa začal slávnostnou sv. omšou v Kostole sv. Gorazda, ktorú celebroval o. biskup Stanislav Stolárik spolu s prítomnými d. otcami z cirkevných škôl našej arcidiecézy.

Po presune do školy sa v dvoch pracovných blokoch konali prednášky a tvorivé dielne, ktoré viedli lektori  z odborných kruhov i z radov pedagógov našej školy. Prítomní si ešte v predstihu mohli vyrať z ponuky takmer 24 prednášok. Prezentácie, komentáre a príklady dobrej praxe sa dopĺňali nápaditou diskusiou a výmenou skúseností.

Príjemná atmosféra bola zavŕšená spoločným obedom v Spoločenskom pavilóne v blízkosti školy.

Veríme, že získané poznatky a skúsenosti využijú pedagógovia a vychovávatelia na ďalšej ceste výchovno-vzdelávacieho procesu  a budú dobrým GPS pre svojich žiakov.

Ďakujeme Ti, Pane, za dary sily, zodpovednosti a múdrosti pri príprave a realizácii tohto dňa...