Godzone tour 2012

Žiaci 8. a 9.ročníka sa v pondelok - 12. novembra 2012 stretli najskôr v školskej kaplnke (na prvých dvoch vyučovacích hodinách) a tí vytrvalejší a najmä hľadajúci aj v pondelok podvečer s mladými členmi Godzone... generácie, ktorej ide Božie kráľovstvo v každej oblasti nášho života.

Turné Godzone 2012 sa uskutočnilo v rámci Týždňa cirkvi pre mládež od pondelka - 12.11. do soboty - 17.11.2012. A práve Košiciam a stretnutiu s mládežou Košickej arcidiecézy patril pondelok. Okrem našej školy navštívili títo mladí aj ďalšie košické školy. Večerné finále sa konalo v Cassosport hale v Košiciach, kde našich mladých sprevádzali p.uč. Bačinská a p. uč. Snopková.

"Chceme robiť ťažké veci a dennodenne na kolenách bojovať za stratených. Milovať hriešnikov, dodávať silu slabým, prinášať svetlo tmám. Uchopiť autoritu, ktorú nám vydobyl Kristus a brať späť to,čo nám patrí. Generácia mladých ľudí, ktorí poznajú svoju hodnotu a kráčajú vierou."

"Túžime byť jednotní a plní moci Ducha Svätého."