Popoludnie s knihou

V jedno krásne utorkové popoludnie v mesiaci november zavítali k deťom do školského klubu dvaja milí Šmolkovia. Jeden z nich nemohol byť nikto iný ako sám Tatko Šmolka a druhý, rovnako známy, Šmolko Chrabroš. Predstavili nám svoju Šmolko rodinu a porozprávali o tom, ako Chrabroš získal prvé miesto v olympijských Šmolko hrách.

Šmolkom sa podarilo vďaka výbornému stvárneniu hraných postáv zaviesť deti do deja príbehu. Zaujímavé boli aj súťaže, ktoré pretkávali samotné rozprávanie príbehu. Súťažili proti sebe deti v troch družstvách a disciplíny boli ozaj zaujímavé. Napríklad vymyslieť  čo najviac potravín začínajúcich sa na jedno písmeno abecedy, alebo hádzanie balónom či skrúcanie špagátu na šnúrku. Každý účastník súťaže bol povzbudzovaný ostatnými a hlavne mal úžasný zážitok z vykonanej disciplíny.

Na záver si všetky deti spolu zatancovali Šmolko tanec, ktorý ich naučil sám Chrabroš Šmolko, ktorý vlastne nebol ozajstný Šmolko, ale prezlečená naša teta Slávka, knihovníčka zo školskej knižnice. Taktiež spolu s Tatkom Šmolkom, ktorý tiež nebol naozajstný Šmolko, ale prezlečená teta Renáta, ďalšia knihovníčka, vyriešili tajomstvo zázračnej červenej vodičky, ktorá pomohla Chrabrošovi vyhrať olympiádu. Deti si taktiež odniesli recept na....