Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry je dobrovoľnou predmetovou súťažou, ktorá je určená žiakom 8. a 9. ročníka základných škôl a žiakom 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií. Školské kolo absolvovali naši ôsmaci a deviataci 29. novembra 2012.

Cieľom olympiády je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť, zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Dvadsaťdva ôsmakov a deviatakov zasadlo do lavíc, aby sa „popasovali“ s otázkami, ktoré im pripravili pani učiteľky SJL. Písomnú časť vystriedala ústna. Rečnícke prejavy boli naozaj zaujímavé a originálne.

Porota to nemala ľahké. Do obvodného kola mohol postúpiť len jeden. Po zrátaní bodov je výsledok takýto: 13. decembra 2012 bude našu školu reprezentovať Kristínka Šeligová z 9.B, ktorá skončila na 1. mieste. Víťazke srdečne blahoželáme a želáme jej veľa úspechov!

2. miesto: Veronika Kaduková z 9.A a Matej Mikloš z 9.B; 3. miesto: Anička Fabianová a Zuzka Horňáková - obidve z 9.B