Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane

Už 18-ty ročník arcidiecéznej súťaže s názvom „Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane“ sa konal 27. novembra 2012 vo Vranove nad Topľou. Našu školu na tejto súťaži reprezentovali Jakub Žofčin z 5.B, Inga Labaničová zo 6.B a Radoslav Hospodár zo 7.B v sprievode kaplána, o. Marcela Puškáša.

Ráno bola sv. omša, ktorú slúžil otec biskup Mons. Stanislav Stolárik, v Kostole sv. Františka z Assisi na sídlisku Juh. Koncelebrovali prítomní kapláni. Potom sme sa presunuli do jednej zo základných škôl v meste, kde sa začala samotná súťaž. Žiaci základných škôl a osemročných gymnázií súťažili v troch tematických okruhoch. Prvý okruh sa týkal Roku sv. Cyrila a Metoda, druhý okruh modlitby ruženca a tretí pútnického miesta našej arcidiecézy, Obišoviec. Zúčastnení žiaci zo štrnástich cirkevných škôl si preverili svoje vedomosti i nápaditosť. Naša škola sa v hodnotení umiestnila na peknom štvrtom mieste.

Súťaž prispela k tomu, že sme si osvojili nové vedomosti a prehĺbili svoj vzťah k sv. Cyrilovi a Metodovi, spolupatrónom Európy a tiež patrónom našej školy. Ďakujeme za prípravu p. učiteľke D. Snopkovej a otcovi kaplánovi Puškášovi. (za súťažiacich – Radko)