Bájky v dráme

Svet bájok ožil v 6.A triede vo štvrtok 16. decembra 2010. Prečo? Na hodinách literatúry chlapcov i dievčatá zaujali bájky. Preto sa spoločne rozhodli, že sa pokúsia vybrané bájky upraviť a divadelne spracovať.

A veru sa im to aj podarilo. Trieda sa na tejto netradičnej hodine literatúry premenila na les, žiaci na postavy zvierat a iných ľudí. Divadelné predstavenie sa mohlo začať. V prevahe boli Ezopove bájky, ale žiaci - herci im dodali aj kúsok vlastného talentu. Poučenie v závere každého vystúpenia pohlo svedomím každého herca i diváka.

Všetkým účinkujúcim patril v závere silný potlesk a chutné občerstvenie. Už čoskoro čakajú hercov zo 6.A triedy reprízy pre ďalšie triedy a ďalších divákov.