O vianočných oblátkach a perníkoch...

Predvianočný čas bolo cítiť aj v školskej kuchynke. A to doslovne!

Niekoľkoročnou tradíciou je pečenie oblátiek pre chlapcov a dievčatá z krúžku Tvorivé dielne-misie pod vedením p.uč. Smutelovičovej. V tomto roku sa k nim pridali aj členovia redakčnej rady Ratolesti pod vedením p.uč. Ferkovej. Hlavným pekárom i cukrárom pri pečení  bol školský kaplán Marcel, ktorý zručnosti pri pečení oblátiek získal od svojej mamky. A teraz ich posúva ďalej!

V kuchynke však voňali aj vianočné perníky, ktoré piekli aj pani učiteľky a vychovávateľky so žiakmi I. stupňa. Piekli ich aj šikovníci z už spomenutých krúžkov a pridali sa aj pekári z krúžku Šikovné ruky s p.uč Pustaiovou. Vyše 120 ozdobených a pekne zabalených perníkov putovalo pre vazňov, ktorí sú vo výkone väzby na Floriánskej ulici v Košiciach. Boli symblickým darčekom aj pre týchto ľudí v ťažkej životnej situácii.

Už teraz sa všetci pekári a cukrári tešia na ďalšie zaujímavé dobrodružstvá pečenia a varenia v školskej kuchynke.