Lekárka, ktorá bola v Južnom Sudáne

Práve s takou sa stretli žiaci z II.stupňa v piatok-18. januára 2013 na besede v školskej kaplnke. O pôsobení na tomto kontinente, pracovných i osobných zážitkoch, živote i ľuďoch v Južnom Sudáne veľmi zaujímavo, humorne i vážne z vyše polročného pobytu rozprávala mladá lekárka z Košíc - Ľudmila Tomková, sestra našej bývalej žiačky.

Žiakov i prítomných pedagógov  zaujala výstižná prezentácia, bohatá fotodokumentácia aj veselé videá najmä zo života miestnych ľudí /tanec, zábava, zvyky/  a  života zvierat, ktoré vidíme iba v ZOO.

Všetci spoločne sme si však uvedomili, aká potrebná je pomoc pre ľudí v tejto časti sveta a akú záslužnú prácu tam robia aj slovenskí misionári, lekári, zdravotníci a dobrovoľníci.