MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V stredu, 23. januára 2013, sa konalo obvodné kolo už 62. ročníka najnáročnejšej matematickej súťaže – Matematickej olympiády. Do súťaže sa zapojili talentovaní piataci a deviataci z 13 základných škôl nášho obvodu. Medzi nimi boli aj zástupcovia našej školy: Sebastián Kaduk (5.A), Eduard Pohl (5.B), Ján Tóth(5.B), Kristína Šeligová (9.B), Zuzana Smolková (9.B).

Súťažiaci v kategórii Z5 riešili 3 úlohy. Za každú úlohu mohli získať 6 bodov, spolu 18 bodov. Úspešným riešiteľom je žiak, ktorý získal 9 alebo viac bodov.

Súťažiaci v kategórii Z9 riešili 4 úlohy. Za každú úlohu mohli získať 6 bodov, spolu 24 bodov. Úspešným riešiteľom je žiak, ktorý získal 12 alebo viac bodov.

Počet súťažiacich

Počet úspešných riešiteľov

Percentuálne vyjadrenie

Z5 - piataci

23,5%

Z9 - deviataci

29,6%

Medzi osem úspešných riešiteľov v každej kategórii sa prebojovali aj naši žiaci:

Priezvisko a meno

Trieda

Umiestnenie

Z5 - piataci

Sebastián Kaduk

6. miesto

Z9 - deviataci

Kristína Šeligová

5. miesto

Úspešným riešiteľom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a všetkým prajeme ešte veľa pekných zážitkov pri riešení matematických úloh.

p. uč. Paraličová

P.S.:  Domáce kolo MO sa šiestakom, siedmakom a ôsmakom končí 25. februára.