„Boží dotyk“ sa v Bratislave páčil

Celoštátne kolo XX. ročníka recitačnej súťaže „...a Slovo bolo u Boha...“ sa konalo 9. februára 2013 v Bratislave. Našu školu reprezentovala Lucia Jakubíková z 8.B. a do Košíc sa nevrátila naprázdno.

Slávnosť začala sv. omšou v Kostole sv. Františka z Assisi, ktorú celebroval o. arcibiskup Stanislav Zvolenský. Recitátorom poďakoval za ich odvahu hlásať slovo, ktoré je také vzácne v dnešnom svete. Súťaž pokračovala po jednotlivých kategóriách v Spojenej škole sv. Františka z Assisi. Hlavným predsedom poroty bol známy slovenský herec, Štefan Bučko. Tiež ocenil talenty mladej generácie.

Naša Lucka prednesom a textom „Boží dotyk“ zaujala porotu a tá jej udelila Čestné uznanie za osobitne krásny prednes. Na celoštátnom kole je to veľký úspech. Lucke srdečne blahoželáme a želáme jej ďalšie úspechy.