Bdenie s Kristom

Svätá omša, večerná krížová cesta s fakľami okolo školy, modlitba sv. ruženca, čítanie zo Svätého písma, adorácia, to všetko prilákalo aj v tomto školskom roku na Bdenie s Kristom stopäťdesiat žiakov spolu s triednymi učiteľmi. Z 22. marca na 23. marca 2013 bdeli s Kristom v priestoroch školy. Záštitu nad touto pôstnou aktivitou mal pán kaplán Marcel a pani učiteľka Snopková.

Okrem spomínaných aktivít každý rok pribudne nejaká konkrétna téma. Keďže je Rok sv. Cyrila a Metoda, triedne kolektívy si aj zasúťažili. Vymýšľali interview pre týchto dvoch svätcov, mali vyriešiť vedomostný kvíz, ktorý bol vypracovaný na základe krátkeho filmu o sv. Cyrilovi a sv. Metodovi a kreslili  znak alebo symbol, ktorý ich vystihuje.

Mottom tohtoročného Bdenia bolo: „Kukni, čarna bodka!“  Zaujímavá téma, ktorá mnohých prekvapila a nevedeli sa dočkať, kedy pán kaplán vysvetlí význam. Nemáme hľadať na ľuďoch a situáciách to, čo sa nepodarí („čarna bodka“), ale objavovať také veci a skutky, ktoré sú robené v skrytosti a častokrát bez povšimnutia.

Noc má svoju moc, ale tá prebdená s Kristom ešte väčšiu a naozaj stála za to.