Projektový deň ,, Zasaď strom" v 3. ročníku

Deň Zeme oslávili tretiaci vo štvrtok - 25. apríla 2013. Svojou prácou prispeli ku skrášleniu školského dvora a o tom, ako sa im darilo, napísali niečo aj pre vás. Sú pre nás pekným príkladom. Nezabudnime chrániť našu prírodu každý deň!

Deň Zeme

Deň Zeme sme začali sláviť svätou omšou. Potom sme sa prezliekli do pracovného oblečenia a šli sme na veľké ihrisko. Zobrali si rukavice a vrecia  a začali sme zbierať odpadky. Chlapci rýľovali, aby sme mohli zasadiť stromčeky. Každá tretiacka trieda zasadila jeden stromček. Náš stromček sme pomenovali Červený princ. Princa sme ešte poliali, aby nám pekne rástol. Po krátkej prestávke na občerstvenie sme šli sadiť kvietky do kvetináčov. Boli veľmi pekné. Jedny žlté, druhé oranžové. Kvietky sme odniesli do tried. Potom pre nás pani učiteľky pripravili zaujímavú súťaž. Každý za odmenu dostal maľovanku. Bol to veľmi pekný deň.

Bianka Bakšiová, 3.A

Ako sme si zasadili krík

Bol to obyčajný deň, 25.4.2013, aby som bola presná. Tento deň sa začal tým, že sme prišli do školy. Prvým bodom dňa bolo pozbierať odpadky z veľkého ihriska a zároveň si v skupinách vymyslieť veršík, ktorý bude heslom dňa. Najlepšie boli dva, tak sme ich spojili:

Chráňme našu prírodu,

budeme mať úrodu!

Upraceme dvor,

poriadok je vzor!

Druhým bodom bolo zasadiť kríček. Chlapci sa snažili vyrýľovať jamu, a šlo im to dobre. Dievčatá triedili hlinu od trávy a celá trieda sme zasadili kríček. Boli sme na to pyšní. Tretím bodom bolo zasadiť si vlastný kvietok, ktorý nám dali pani učiteľky. Po sadení sme urobili test. Mali sme nájsť 3 druhy listov, 3 kvety, semienko stromu a chrobáčika. Všetci sme to zvládli a za odmenu sme dostali maľovanku.

Karolína Bencová, 3.B

Projektový deň

Dnešný deň bol od rána neobyčajný. Namiesto školskej tašky som si zobrala len malú tašku. Mali sme si doniesť kvetináč s hlinou. Vyučovanie sme začali skrášľovaním nášho školského dvora. Zbierali sme odpad. Nazbierali sme dve veľké vrecia. Potom chlapci rýľovali a my sme sadili kríky, ktoré sme nakoniec poliali. Do kvetináčov, ktoré sme si doniesli, sme zasadili kvietok. Veľmi sa mi páčil. Nakoniec sme súťažili v skupinách aj s kamarátkami z vedľajších tried. Tento deň sa mi veľmi páčil.

Sofia Sabová, 3.C