Prvé miesto zo slovenčiny

Celoslovenské kolo 5. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry privítalo súťažiacich 24. a 25. apríla 2013 v Bratislave. Kika Šeligová z 9.B reprezentovala Košický kraj. Na súťaži ju sprevádzala p. uč. Ferková.

Písomnú časť absolvovali súťažiaci všetkých kategórií už v deň príchodu. Večer na nich čakal program, ktorý im pripravili pracovníci IUVENTY - prehliadka mesta so sprievodkyňou. Ďalší deň sa pokračovalo v súťaži. Všetkých čakala ústna časť – prejav. Tentokrát to bola téma – Privítanie zahraničných turistov na Slovensku. Kika nemala konkurenciu. Vo svojej kategórii „C“ získala 1. miesto. Cestovať do Bratislavy sa naozaj oplatilo. Okrem cenného víťazstva si domov určite doniesla aj zaujímavé zážitky.

Kika, ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme ďalšie úspechy. Samozrejme, nielen v slovenčine.