Štvrtáci na Kompare

Dôležitú skúšku absolvovali v piatok - 3. mája 2013 naši štvrtáci. V dvoch 45-minútových blokoch ich čakali otázky z viacerých testovaných oblastí. Ide o projekt, ktorý vystihuje podtitul - Pomocník dobrých škôl.

Testovanie štvrtákov je z hľadiska cieľov KOMPARA veľmi dôležité, nakoľko vytvára možnosť neskoršieho porovnávania výsledkov žiakov s ich východiskovou pozíciou.

Komparo ukazuje zúčastneným školám, čo už vedia a čo ešte nevedia ich žiaci, jednak sa školy dozvedajú, ako si s rovnakými testami poradili žiaci z iných škôl. Oba druhy informácií sú veľmi zaujímavé a najmä užitočné pre ďalšie skvalitňovanie škôl.

Testovanie sa zameralo na päť oblastí: matematika, slovenský jazyk a literatúra, prírodoveda, vlastiveda a všeobecné študijné predpoklady.

Veríme, že výsledky potešia žiakov aj ich pani učiteľky.