MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V Ratolesti aj na stránke školy sme vás informovali o priebehu obvodného kola Matematickej olympiády v kategórii piaty a deviaty ročník (Z5, Z9). Mnohí ste sa mohli pýtať: „A ostatní nesúťažili?“ Súťažili! Ich zápolenie prebehlo v stredu, 17. apríla 2013. Nebolo ich málo, na prezenčnú listinu sa podpísalo 78 žiakov.

Presnejší prehľad zapojených žiakov v jednotlivých kategóriách ponúka prehľadová tabuľka (Pozn.: Pre lepšiu orientáciu uvádzame aj kategórie Z5 a Z9):

Počet súťažiacich

Počet úspešných riešiteľov

Percentuálne vyjadrenie

Z5 - piataci

23,5 %

Z6 - šiestaci

Z7 - siedmaci

Z8 - ôsmaci

84,2 %

Z9 - deviataci

29,6 %

V každej kategórii sme mali „želiezka v ohni“ a naši reprezentanti nás nesklamali. Veď posúďte sami, tu sú naši úspešní riešitelia:

Meno a priezvisko

Z9 - deviataci

Kristína Šeligová

5. miesto

Matematická olympiáda nemá ďalšie postupové kolá, výnimku tvoria deviataci. Víťazom a úspešným riešiteľom gratulujeme, všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

p. uč. Paraličová