Literárne Košice Jána Štiavnického 2013

Známa literárna súťaž žiakov 5.-9. ročníka zaujala aj našich žiackych spisovateľov. Už XVIII. ročník prehliadky vlastnej literárnej tvorby organizovala Knižnica pre mládež mesta Košice. Témy žiakov zaujali, s chuťou sa dali do tvorivého písania, práce vylepšili spolu s p. učiteľkami slovenčiny a netrpezlivo spoločne čakali na vyhodnotenie súťaže. To bolo v utorok - 7. mája 2013. Veru, darilo sa aj našim mladým talentom.

Výsledky a slávnostné vyhodnotenie spojené s čítaním víťazných prác sa konalo v rámci Dní mesta Košice pri Dolnej bráne na Hlavnej ul. v Košiciach. Stretli sa tam žiaci a pedagógovia z rôznych košických i mimokošických škôl, ktoré sa do súťaže zapojili.

Ako sa darilo našim? Dvanásťčlenné zastúpenie žiakov netrpezlivo počúvalo výsledky a tlieskalo všetkým víťazom.

Výsledky literárnej súťaže:

Veronika Kaduková (9.A) - 2. miesto - kategória próza - téma: Môj hrdinský zápisník

Samuel Nagy (7.A) - 3. miesto - kategória próza - téma: Tajuplné príbehy z Dómu sv. Alžbety

Monika Tomčiková (7.A) - 3. miesto - kategória próza - téma: Chytil som zlatú rybku, ale...

Srdečne blahoželáme a všetkým mladým literátom a čitateľom prajeme veľa dobrých nápadov a elánu do písania a čítania!