Pripravujeme sa na púť

Žiaci a pedagógovia II. stupňa sa v máji chystajú na púť. V Roku sv. Cyrila a Metoda bude ich cieľom Kostol sv. Cyrila a Metoda v mestskej časti Košice – Krásna nad Hornádom. Na skúšobnú púť sa v piatok - 19. apríla 2013 vydal p. kaplán Marcel so žiakmi – zástupcami pútnikov z každej triedy.

Expertná skupina pútnikov skúšobne testovala jej dĺžku, časové limity a náročnosť pre jednotlivé ročníky. Zo školy sa električkou č. 9 presunuli na sídlisko Nad jazerom, čo trvalo asi 20 minút. A potom si to pekne po rovinke nasmerovali rovno do cieľa - najskôr pred miestnu faru v Krásnej nad Hornádom, kde ich privítal p. kaplán a potom do Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Marka Križina. Pani riaditeľka i žiaci sa už teraz tešia na návštevu a veríme, že medzi školami vznikne pekná družba.

V miestnom kostole si p. kaplán schuti zahral a v závere nechýbala spoločná modlitba a prosba za dobrú prípravu púte.

"Všetkých vás môžem ubezpečiť, že túto púť zvládnete bez problémov a s úsmevom na tvári. Už teraz môžeme v modlitbách myslieť na to, aby sme my, žiaci II. stupňa a učitelia, prežili 9. mája krásny deň v Krásnej nad Hornádom, ktorý nás má duchovne naplniť a povzbudiť."       Veronika, 9.A