Navštívil nás Romathan

Slávnosť Nanebovstúpenia Pána prežili mladší žiaci na I. stupni so svojimi tr. učiteľkami naozaj sviatočne. Spoločná sv. omša otvorila tento deň a potom už očakávané prekvapenie za dverami veľkej telocvične. Tá sa premenila na divadelnú scénu, ktorá patrila divadelníkom z Romathanu.

Košický súbor tanečníkov, spevákov, hercov a hudobníkov je známy už niekoľko desaťročí  po celom Slovensku. Našim žiakom ponúkol hudobné predstavenie a výber tých najznámejších piesní a tancov. To všetko pod umeleckým vedením p. Adama, riaditeľa Romathanu. Temperamentné skladby striedali smutnejšie, aby ukázali, že aj rómske piesne sú spojené so životom.

Ako bolo vidno, žiakom sa vystúpenie páčilo. Mnohí si aj zatancovali a spoločne umelcov odmenili dlhým silným potleskom.