Svetový deň mlieka

Predstavte si, že svoj sviatok oslavuje aj mlieko. Každoročne je to tretí utorok v mesiaci máj. V tomto roku sa vo veľkom štýle oslavovalo presne 28. mája 2013. Školská jedáleň na ZŠ Trebišovská 10 v Košiciach privítala žiakov z rôznych škôl sídliska a zástupcov súťažiacich družstiev. V čom sa súťažilo? Vo všetkom, čo sa týkalo mlieka.

Našu školu reprezentovali deviatačky, vyslané zástupkyne z krúžku Stolček, prestri sa - Evka Bardzáková, Lucia Dzuričková, Veronika Kaduková a Martina Výrostková. Téma sa im páčila, ukázali aj zručnosti z kuchyne a chutili im aj mliečne výhry za pekné 1. miesto v tejto súťaži. Blahoželáme, dievčatá!

Zaujímavé i vtipné boli súťažné disciplíny:

- pitie mlieka v najkratšom čase

- vedomostný test, na ktorý sa dievčatá pilne pripravovali

- návrh loga Svetového dňa mlieka

- kŕmenie sladkým temixom so zaviazanými očami

- príprava dobroty z bryndze.

Našu výpravu súťažiacich povzbudzovali žiaci zo 6.A triedy spolu s p.uč. Seleckou. Okrem toho ochutnali aj mnohé mliečne výrobky a nápoje. Chutilo im poriadne! Spoločne zažili pekné predpoludnie plné zábavy a hier!