Študenti učiteľstva praxovali na pôde školy

Priebežnú pedagogicko - psychologickú prax realizovala skupina študentov Mgr. stupňa učiteľského štúdia akademických predmetov Filozofickej fakulty UPJŠ a Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach počas šk. roka aj v kolektíve pedagógov a žiakov II. stupňa.

S odbornou i praktickou asistenciou cvičných učiteľov prenikali do základov, radostí i úskalí učiteľstva.

Študenti hospitovali na vyučovacích hodinách cvičných učiteľov, spolu s nimi realizovali rozbor hospitovaných hodín a teóriu s praxou prepojili na konkrétnych vyučovacích hodinách. Medzi akademické predmety v tomto šk. roku patrili: slovenský jazyk, anglický jazyk, matematika, informatika, biológia, chémia, geografia, dejepis, náboženstvo, výtvarná výchova a hudobná výchova.

Veríme, že získané praktické zručnosti využijú v budúcej pedagogickej praxi.