Stretnutie s mediátorkou

Nový školský rok začali vyučujúci a vychovávatelia netradične. 26. augusta 2013 sa stretli s mediátorkou Mgr. Dušanou Bieleszovou, aby sa čo-to dozvedeli o školskej a rovesníckej mediácii. Školská mediácia ponúka nový pohľad na chápanie súvislostí v otázkach kvality vzťahov v školskom prostredí.

V práci v skupinách bolo potrebné dodržiavať stanovený časový limit, neodbočovať od témy, navzájom sa počúvať, s diskrétnymi informáciami zaobchádzať citlivo. Pani mediátorka rozprávala o vývoji konfliktu, o obranných mechanizmoch, ktoré sú dôležité pre vnútornú povahu človeka. Zaujímavá bola aj časť o pozitívnom myslení. Obohatení o nové a zaujímavé poznatky odchádzali všetci hľadať malé spoločné úspechy.

S Mgr. Dušanou Bieleszovou sa počas školského roka stretnú nielen pedagógovia, ale aj žiaci.