Z ľudovej klenotnice I.

Tak sa volá zaujímavá aktivita,ktorá trvá počas celého školského roku, pri ktorej sa žiaci 5.A triedy vracajú do minulosti, spoznávajú ľudovú slovesnosť a ľudové umenie. Vo štvrtok 3.marca 2011 premenili svoju triedu na dedinskú izbu s ľudovými výšivkami, drevenými klenotmi minulosti. Na stole nechýbal doma upečený voňavý chlieb. Harmonika, fujara, drumbľa a veselá muzika so spevom detí, to bola veselica.

Okrem toho žiaci prezentovali zozbierané názvy ľudových rozprávok, piesní, prísloví, porekadiel,pranostík a hádaniek, ktoré zapísali na listinu tak, ako kedysi Pavol Dobšinský či Božena Nemcová. Spoločne ich uložili do krásnej drevenej truhlice ako vzácny poklad, ktorý chcú zachovať pre ďalšie generácie.

V závere hodiny si spoločne  pochutnali na chlebíku so soľou. Tak v ten deň vítali  všetkých vyučujúcich v tejto triede. Bol to príjemný deň, ktorý prežili  netradične a zaujímavo.

Už teraz pripravujú ďalšie stretnutie s minulosťou. Na akú tému? Nechajte sa prekvapiť.