Dejepisná olympiáda

Rok sa zas stretol s rokom a začínajúci historici opäť súťažili v dejepisnej olympiáde. V obvodnom kole 6. ročníka, ktoré sa konalo 11. februára 2014 v CVČ Domino, testovalo svoje vedomosti šesť súťažiacich, ktorých odborne pripravoval p.uč. Zachariáš. Z nich štyria skončili ako úspešní riešitelia. Milé bolo, že medzi nimi boli žiaci, ktorí na sebe pracujú bez toho, aby na seba zvlášť upozorňovali.

Dve piate miesta potešili, ale radosť sme mali hlavne z bronzovej Lenky Gočíkovej, navyše počas súťaže chorej, teda nie v najlepšej zdravotnej kondícii. My veríme, že ak jej teraz ušiel postup na „Kraj“, o rok nás bude rada a ešte úspešnejšie reprezentovať znovu. Ďakujeme a blahoželáme!

p. uč. J. Zachariáš