Sv. Cyril a Metod v školskej kaplnke

Silný duchovný i umelecký zážitok sprevádzal vo štvrtok - 27. februára 2014 slávnostné posvätenie obrazu patrónov školy, ktorý pochádza z dielne študentiek ŠÚV v Košiciach. Nech je posolstvom viery, odkazom i dedičstvom našich predkov. Sv. Cyril a Metod, orodujte za nás!

Príjemnú atmosféru podfarbili piesňami a hudbou speváci z Ratolesti. Potešila nás aj osobná účasť autoriek, študentov i pedagógov z umeleckej školy. V kaplnke sa stretli aj zástupcovia z tried, nadaní výtvarníci a umelci, ktorých okrem toho čakala aj krátka beseda so študentmi o obraze i umení.

Prostredníctvom školského rozhlasu si túto udalosť mohli vypočuť aj žiaci a učitelia v triedach, a tak sa spojiť a zažiť túto výnimočnú slávnosť.

Ďakujeme p. kaplánom Paľkovi a Jankovi, p. riaditeľke a p.uč. Bednárovej za prípravu a organizáciu.