Duchovná obnova pre rodičov a pedagógov

V sobotu - 5. apríla 2014 prijali pozvanie rodičia, pedagógovia a zamestnanci školy, aby sa spoločne zamýšľali nad dôležitosťou prijatia seba samého, načerpali sily, duchovne sa povzbudili. Prednášky na tému Ako sa mať rád viedol ThLic. Marek Forgáč, PhD., správca UPC sv. Košických mučeníkov v Košiciach. Duchovná obnova bola zavŕšená sv. omšou na pravé poludnie.

Prednášky boli rozdelené do dvoch blokov, v závere každej bol priestor na otázky a diskusiu:

1. časť: Narcizmus - Narcizmus a agresivita

2. časť: Kedy sa musím mať rád (pud sebazáchovy, zvýšená sebaúcta, zájem o seba, charizma, vodcovstvo, súťaživosť, nárokovatenosť, hľadanie krásy)

Sobotňajšie predpoludnie bolo pre mnohých aj časom pre sv. spoveď a rozhovor so školským p. kaplánom Paľkom Kožuškom.

" Človek potrebuje vychádzať zo seba k Bohu, aby našiel toho druhého.

K tomu je potrebná dostatočná tolerancia k neseniu kríža."