Obvodné kolo Pytagoriády

S prichádzajúcou jarou nastal aj čas pre šikovných matematikov, aby zmerali svoje sily s rovesníkmi z celého nášho obvodu nielen v matematickej šikovnosti, ale aj v rýchlosti.Mali sme zástupcov vo všetkých vekových kategóriách – od tretieho až po ôsmy ročník.

K úspešným riešiteľom obvodného kola Pytagoriády sa zaradili : Michaela Majerníková z 3.A, Matúš Ďurian z 3.B,  Juraj Fabián zo 4.B, Veronika Klemová z 5.C triedy, ktorá sa umiestnila na veľmi peknom 2. mieste  a Tomáš Krupa zo 7.B sa umiestnil na  4. mieste.

Do celoštátneho kola postupujú len najlepší z kategórií P6, P7 a P8, takže nikto z našich spolužiakov, ale aj tak želáme všetkým súťažiacim – aj neúspešným, aby do budúceho roka nabrali dostatok síl do ďalších matematických súbojov.