Geológovia na Spiši

Spoznávanie krás a jedinečností Dreveníka a Spišského hradu čakalo v jeseni na žiakov 8. ročníka. Hodinu biológie tak prežili v teréne a v skúmaní geografie a geológie travertínového lomu a návštevy unikátnej pamiatky, ktorá je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Exkurziu absolvovali žiaci z VIII. A, VIII. B a VIII. C triedy a všetkým radia navštíviť tieto krásne miesta Slovenska.

Žiaci VIII. C si to na Spiš zamierili vo štvrtok-18. septembra 2014 spolu s tr. učiteľkou-s. Zuzanou a p.u. Bačinskou. Prežili tam pekný a veselý deň.

Pekný slnečný deň v teréne absolvovali v utorok-30. septembra 2014 mládežníci z VIII. B spolu s p. tr. učiteľkou Kadukovou a p. zástupkyňou Hrebeňárovou, ktorá ich aj odborne sprevádzala a prezradila všetky známe i menej známe jedinečnosti týchto miest.

Deň v pohybe zažili aj žiaci VIII. A spolu s p. tr. učiteľkou Sorgerovou a s. Zuzanou, odbornou sprievodkyňou,  v stredu-1. októbra 2014. Aj keď slniečka bolo menej, nepokazilo im to zážitky, poznatky a najmä dobrú náladu.