Dni energie s ôsmakmi

Zaujímavé vzdelávacie podujatie pre žiakov ZŠ pripravila v utorok-31. marca 2015 SPŠ elektrotechnická v Košiciach. Aj v tomto šk. roku sa ho zúčastnili ôsmaci a súčasne niektorí z nich aj prezentovali výtvarné návrhy a model k aktuálnej ekologickej téme. Darilo sa im aj v kvíze, potešili eko darčeky a prekvapili vynálezy študentov priemyslovky, možno budúcich vedcov.

Autorom modelu je Juraj Šarišský /8. C/, ktorý navrhl a skonštruoval automat na batérie, ktorý nám, spotrebiteľom, môže uľahčiť dostupnosť pri kúpe a možnosť kúpiť si toľko batérií, koľko naozaj potrebujeme. Pri automate môže byť umiestnený obal na použité batérie a iné nepotrebné súčiastky. Prezentácia sa podarila a my úspešnému technikovi blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov a odvahy skúmať!

Na podujatí žiakov sprevádzali - p. riaditeľka, p. zástupkyňa Hrebeňárová, tr. pani učiteľky Kaduková a Sorgerová.

Tešíme sa na ďalšie vzdelávacie podujatia!