Dynamický opis naživo

Tak sa volala tvorivá aktivita, ktorá zaujala šikovníkov v stredu-1. apríla 2015 v 6.B triede. Nebol to aprílový žart, ale možnosť naživo si vyskúšať, čo znamená dynamický opis. Spoločne si vybrali tému - Ručné práce - šitie a gombíky. Hodina slovenčiny sa rýchlo premenila na tvorivú dielňu s pomôckami a šikovnými rukami.

Prípravou na aktivitu bola teoretická hodina a každý žiak si ešte doma pripravil písomný zápis - opis pracovnej činnosti - prišívanie gombíka.

Do školy si v tento deň doniesli chutné desiate, ovocie a pomôcky na šitie spolu s farebnými gombíkmi. Keď bolo zvládnuté navliekanie nitky, mohlo sa pokračovať gombíkom. Niektorým sa podarilo z gombíkov vytvoriť aj obraz kvetu či zvieratka. Šikovné krajčírky si dokonca ušili aj peňaženku a malú taštičku.

Ak chcete vedieť a hlavne vidieť ich tvorivé dielka, príďte si všetko pozrieť na triednej nástenke.