Ako sme dobyli Košický hrad

V rámci aktivít CVČ Škola plná nápadov sa vo štvrtok - 16. apríla 2015 žiaci ZŠ presunuli ku hradbám Košického hradu a historickými súbojmi a odvahou rytierov dobýjali jeho múry. Silné a odvážne 5-členné družstvá odvážlivcov bojovali v I. a II. kategórii aj za našu školu. Družstvo starších žiakov z 9. A triedy vybojovalo 1. miesto a mladší žiaci súperili o 3. miesto. Všetkých pozývame na návštevu hradu a príjemnú vychádzku do okolia Košíc /autobus č. 29/.

Žiacke družstvá súťažili v piatich disciplínach:  získanie venčeka - silácke hádzanie drevených klátov - hádzanie sekerou - lukostreľba  - stredoveké zápasenie.

Príjemný deň si mládežníci doplnili aj občerstvením a vzájomný povzbudzovaním. Dievčatám sa páčil maskot CVČ - Centráčik. Žiakov sprevádzali p. vychovávateľka Pavúková a triedna p. uč. Pustaiová.

Družstvo - I. kategória:

Jakub     Bernáth /4. C/

Tomáš    Fečko /4. A/

Adam     Stollár /4. B/

Ján         Šimko /4.B/

Daniel    Vicen /4. A/

Družstvo - II. kategória:

Tomáš     Benko

Peter       Galoci