Školské akcie

Najnovšie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011


Posledný deň v škole

...sme začali ďakovnou sv. omšou o 8.00 hod. v átriu školy. V jej závere sa so školou lúčili najstarší deviataci i mladší ôsmaci a piataci, ktorí odchádzajú na bilingválne a osemročné gymnáziá. Potom už nasledovalo slávnostné odovzdávanie koncoročných vysvedčení a očakávané letné prázdniny!

Čítajte viac

 

Hodnotili sme školský rok 2011/2012

Predposledný školský deň vo štvrtok-28.júna 2012 sme sa stretli v átriu školy a netradičnými vstupmi sa spoločne obzreli za školským rokom 2011/2012. Videli a počuli sme mená všetkých, ktorí školu úspešne reprezentovali. Hodnotili sa zaujímavé školské akcie, projekty, účelové cvičenia, zbery papiera a viečok a všeličo iné.

Čítajte viac

 

Putovanie do Tatier

19. jún 2012. To bol dátum určený pre triedny výlet 6. C. Šiestaci sa pripravovali na turistiku zo Skalnatého plesa na Hrebienok. Cestovali tam so svojou p. uč. triednou a pánom kaplánom Marcelom.

Čítajte viac

 

Školská športová liga 2012 vo volejbale

Dievčatá zo siedmeho a deviateho ročníka mali možnosť aj v tomto školskom roku obhájiť tretie miesto z vlaňajška vo volejbale. A naozaj ho obhájili.

Čítajte viac

 

Na školských výletoch

Prvý júnový týždeň bol pre žiakov II. stupňa výletový. V plánovaných termínoch sa spolu so svojimi tr. učiteľmi rozbehli za krásami našich historických pamiatok, regiónov i prírody. A kde všade boli?

Čítajte viac

 

Školská futbalová liga a jej finále

Hracie dni a zápasy obľúbenej školskej futbalovej ligy chlapcov 6.-8. ročníka ubehli ako voda a v piatok-8. júna 2012 sa na ihrisku v saleziánskom stredisku Tri hôrky konalo veľkolepé finále.Kto proti komu? Víťazné družstvá 7.B - 8.A, ktoré obstáli v neľahkých súbojoch s ostatnými triednymi družstvami.

Čítajte viac

 

Speváci na Habakukách

Piatok-8.jún 2012-veľký deň pre všetkých členov úspešného školského zboru Ratolesť. Ako milú pozornosť a odmenu za celoročnú školskú a reprezentačnú prácu si vyslúžili super výlet do rozprávkového mestečka Habakuky na Donovaloch. Výlet spojili aj s návštevou známeho pútnického miesta Staré Hory.

Čítajte viac

 

Sviatok Božieho tela a krvi

Štvrtkový deň - 7. júna 2012 sa pre žiakov začal výnimočne a trošku aj osobitne. Hoci sa rozdelili podľa ročníkov, spoločné bolo to, že slávili sv. omšu a obohatili sa o pekné kultúrne zážitky.

Čítajte viac

 

Prvácky výlet v Bokšove

Dňa 6. júna 2012 sa všetky prvácke triedy vybrali na výlet. Dva plné autobusy detí zastali vo Veľkej Lodine a deti so svojimi p. učiteľkami a tetou Lydkou vykročili za zážitkami.

Čítajte viac

 

Exkurzia Horným Zemplínom

Vyvrcholením celoročného spoznávanie krás a zaujímavostí východného Slovenska v rámci predmetu Poznaj a ži v 8.ročníku bola trojdňová geografická exkurzia žiakov 8.A a 8.B triedy pod názvom Krásy Horného Zemplína. V dňoch 4.-6. júna 2012 si to nasmerovali priamo tam a vybrali jeho jedinečnosti.

Čítajte viac

 

English Day

Celý deň po anglicky - aj tak by sme mohli volať super deň - 31.mája 2012. Ranná sv. omša, prezentácie aktivít v triede, supertalenty školy - to všetko patrilo k English Day. Aj keď sa Deň detí posunul o jeden deň, na dobrej nálade to neubralo nikomu.

Čítajte viac

 

Už sme sa fotili

U žiakov obľúbené fotografovanie tried sme zažili v utorok-29. mája 2012. Fotoaparát p. uč. Snopkovej sa od rána nestihol zastaviť. Samozrejme, nemohli chýbať úsmev a dobrá nálada. Vďaka za dobré počasie!

Čítajte viac

 

Májové stretnutia s Nebeskou Matkou

Utorkové májové rána sme venovali Panne Márii. V školskej kaplnke sa spolu s p. kaplánom Marcelom modlili deti, ich rodičia i učitelia loretánske litánie. Kráľovná pokoja, oroduj za nás...

Čítajte viac

 

Štvorylka lámala rekordy

Už piaty rok sa košickí tanečníci zo základných a stredných škôl zapojili do medzinárodného festivalu European Quadrille Dance festival. V piatok - 25. mája 2012 sa im podarilo vytancovať prvenstvo v počte tancujúcich na jednom mieste a s počtom 7948 tanečníkov získať zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Na Hlavnej ulici v tento deň nechýbali ani naši deviataci v sprievode a podpore svojich pani tr. učiteliek s výbornou tanečnou náladou a dobrým pocitom zo spoločnej udalosti.

Čítajte viac

 

Šiestaci na súťaži hasičov

Ak si myslíte, že súťaže obľubujú iba mladší žiaci,naši šiestaci Vás presvedčia, že to tak nie je. A to vďaka jednému super podujatiu, ktorého sa zúčastnili v piatok - 25. mája 2012. Kto s kým súťažil? Hasiči s hasičmi.

Čítajte viac

 

Škola v prírode a druháci v nej

Aj v tomto šk. roku sa druháci vybrali do školy v prírode. Privítala ich krásna príroda, čerstvý vzduch a všetko zdravé a pekné priamo v Slovenskom raji-na Čingove. Celý týždeň od 21.-do 25. mája 2012 ich milo zdravilo aj usmievavé slniečko.

Čítajte viac

 

8.B v Korzári

Keďže ôsmaci majú mediálnu výchovu, absolvovali ďalšiu netradičnú dvojhodinovku v teréne. Tentokrát zašli 23. mája 2012 do redakcie denníka Korzár a Východslovenských tlačiarní. Sprevádzali ich p. riaditeľka, p. uč. Bačinská a p. uč. Ferková. A aké sú ich dojmy z exkurzie?

Čítajte viac

 

Prvé sväté prijímanie a naši tretiaci

Konečne je tu! Aj toto si povedali tretiaci, ktorí sa v nedeľu - 20. mája 2012 dočkali veľkého dňa a silného duchovného okamihu - prvého prijatia Pána Ježiša do svojich sŕdc. Slávnosť sa konala v Kostole sv. Gorazda za prítomnosti p. kaplána Marcela, ktorý deti duchovne sprevádzal a viedol po ceste viery počas celého šk. roka.

Čítajte viac

 

Rozlúčka s prídavnými menami

Netradičný záver hodín gramatiky - témy venovanej prídavným menám-si pripravili žiaci 5.C triedy. Po hodinách učenia a upevňovania delenia, vzorov a skloňovania prídavných mien ich čakala zaujímavá hodina, ktorú zažili v piatok - 18. mája 2012. Bola naozaj netradičná!

Čítajte viac

 

Putovali sme k sv. Ondrejovi

Takmer po roku sme sa v spoločenstve školy opäť vybrali na duchovnú púť - tentokrát uctiť si relikvie sv. Ondreja v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. Vo štvrtok - 17. mája 2012 - na sviatok Nanebovstúpenia Pána - nabrali sme odvahu a vzdali sa pohodlia v škole, obetovali námahu z cesty za niečo alebo niekoho...

Čítajte viac

 

Hokejové majstrovstvá aj na našej škole

Majstrovstvami sveta v hokeji 2012 žijú aj naši žiaci a učitelia. Jeden z rozhodujúcich zápasov sa hral aj vo štvrtok - 17. mája 2012, kedy sa naši hokejisti postavili voči súperom z Kanady. Priamy prenos z tohto súperenia sa sledoval aj v škole. Fanúšikovia, čítajte viac!

Čítajte viac

 

Biologická olympiáda - krajské kolo

Postupujúci biológovia z okresného kola sa vo štvrtok - 17. mája 2012 zúčastnili krajského kola biologickej olympiády v CVČ Domino v Košiciach. Vlastné pozorovania a výsledky si zhromažďovali do krásnych zbierok. Prajeme im veľa múdrosti a radosti pri spoznávaní sveta prírody!

Čítajte viac

 

Zbierali sme SABI viečka

V školskom roku 2011/2012 prebiehala súťaž v zbere hliníkových viečok SABI z výrobkov firmy MILK-AGRO v čase od 20.októbra 2011 do 30. apríla 2012. Do súťaže boli prihlásení všetci žiaci našej školy, spolu 575 žiakov. Spoločne sme nazbierali 86 341 kusov viečok, čo predstavuje 34,47 kg. Na jedného žiaka je to 59,95 g.

Čítajte viac

 

Snehulienka

Triednická hodina vôbec nemusí byť nudná. A vonkoncom sa nemusí uskutočniť v triede. My, žiaci 7. B, spolu s p. uč. triednou sme sa v rámci nej vybrali 14. mája do kina.

Čítajte viac

 

Školská futbalová liga

Obľúbená futbalová liga pre chlapcov z II.stupňa sa rozbehla aj v tomto šk. roku. V réžii chlapcov zo VI.B triedy a p. zást. Hrebeňárovej a p.uč. Kičuru sa pripravili medzitriedne rozpisy zápasov. Od pondelka-14.mája 2012 môžete športovcov vidieť a pokriky triednych fans klubov počuť na ihriskách v saleziánskom stredisku Tri hôrky.

Čítajte viac

 

Po roku na kraji opäť úspech

Hviezdoslavov Kubín má na Slovensku tradíciu. V tomto roku sa konal už po 58-krát. 9. mája 2012 sme mali v Michalovciach na krajskom kole opäť želiezko v ohni. Simon Švec z 8.B reprezentoval našu školu naozaj pekne a domov sa nevrátil naprázdno.

Čítajte viac

 

IX. celoslovenská púť kresťanských pedagógov

Farnosť sv. Gorazda a spoločníkov v mestskej časti Košice – Terasa privítala v utorok – 8. mája 2012 pedagógov, zamestnancov škôl i sympatizantov z celého Slovenska. V poradí už IX. ročník sa niesol v myšlienke sv. Otca - „Kristus je nádejou a útechou pre súčasné kresťanské spoločenstvá.“

Čítajte viac

 

Košice 2012

Slávnostným vyhodnotením výsledkov sa v piatok 4. mája 2012 ukončil ďalší z mnohých ročníkov dejepisno-poznávacej súťaže „Košice“ 2012. Organizátorom súťaže prebiehajúcej každoročne od novembra do mája bolo už tradične elokované pracovisko Domček Centra voľného času na Orgovánovej 5 a Východoslovenské múzeum. Od nás boli po jednom družstve „košickí pátrači“ - piataci až ôsmaci.

Čítajte viac

 

Zločin a trest

Nová dramatizácia ruskej klasiky od F. M. Dostojevského prilákala 3. mája 2012 do divadla aj našich učiteľov.

Čítajte viac

 

Deň sukní a košieľ

Projekt Deň sukní a košieľ sa 3. mája 2012 naozaj vydaril. Malí aj veľkí, pani učiteľky aj páni učitelia prišli oblečení v sukniach a košeliach. Na našu otázku, ako sa cítia v takomto sviatočnom oblečení, odpovedali takto:

Čítajte viac

 

Solárne dni

Zaujímavé vzdelávacie podujatie pod názvom Solárne dni zažili vo štvrtok-3. mája 2012 žiaci 8.A a 8.B spolu so svojimi tr. učiteľmi. Počas štyroch vyučovacích hodín navštívili Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú v Košiciach, kde pre nich študenti pripravili netradičné prezentácie, aktivity a súťaže k aktuálnej téme.

Čítajte viac

 

Literárne Košice Jána Štiavnického

Obľúbená súťaž vo vlastnej literárnej tvorbe, ktorá má svojich priaznivcov aj medzi našimi žiakmi, vyvrcholila vo štvrtok 3. mája 2012. V tento deň, v rámci osláv Dní mesta Košice, sa konalo slávnostné vyhlásenie víťazných prác a ich autorov. Pekne oblečení a dobre naladení sme tam boli aj my!

Čítajte viac

 

Prváci v školskej kuchynke

Naši prváci už vedia písať, čítať, počítať aj piecť. Neveríte ? Koncom apríla sa všetky prvácke triedy postupne vystriedali v kuchynke a pripravili si chutné zapekané chlebíčky.

Čítajte viac

 

Písali sme Komparo

Aj v tomto šk. roku sa naši ôsmaci zapojili do celoslovenského projektu KOMPARO. Vo štvrtok-26. apríla 2012 si testovou formou overili teoretické a najmä praktické zručnosti z predmetov matematika a slovenský jazyk, literatúra. Testy z materinského jazyka boli v tomto roku doplnené o spoločenskovedné predmety (geografia, občianska náuka, dejepis) a všeobecné študijné predpoklady. Veríme, že výsledky ich potešia a posunú na ceste vzdelávania!

Čítajte viac

 

Oblastný rebríček v orientačnom behu

22.apríla 2012 sa pri športovom areáli Olympia na sídlisku Ťahanovce uskutočnilo 3. kolo oblastného rebríčka v orientačnom behu za účasti žiakov našej školy.

Čítajte viac

 

Duchovná obnova

Sobotňajšie predpoludnie - 21. apríla 2012 bolo venované duchovnej obnove. Pozvanie prijali rodičia, učitelia aj nepedagogickí zamestnanci školy. Prednášky na tému Umenie výchovy - výchova je umením viedol ThLic. Marek Forgáč, PhD. - správca UPC sv. košických mučeníkov v Košiciach.

Čítajte viac

 

Futbalový McDonald Cup

Družstvo mladších žiakov 3.-4. ročníka reprezentovalo školu na futbalovom cupe v piatok-20. apríla 2012. Hostiteľská ZŠ Považská privítala dokopy osem družstiev rozdelených do dvoch skupín. Vyraďovacie súboje posúvali našich ďalej a ďalej a 3. miesto si už nenechali ujsť. Gratulujeme!

Čítajte viac

 

Knižnica a škola

Knižnica pre mládež mesta Košice pripravila 19. apríla 2012 pre učiteľov základných a stredných škôl odborný seminár „Knižnica a škola“. Za našu školu sa na seminári zúčastnila p. uč. Ferková.

Čítajte viac

 

Biologická olympiáda

Štvrtkový deň-19. apríl 2012 patril mladým prírodovedcom, ktorí reprezentovali školu v okresnom kole biologickej olympiády. V CVČ Domino sa súťažilo v odboroch zoológia-botanika-geológia. Hodiny štúdia, tvorba zbierok, učenie sa latinských termínov bolo každodenným chlebíkom mladých vedcov. Oplatilo sa a úspešné výsledky potešili každého!

Čítajte viac

 

Arcidiecézne stretnutie mládeže 2012

Arcidiecézne stretnutie mládeže sa tento rok konalo 14. apríla 2012 v Prešove. Mottom stretnutia bol citát z Listu apoštola Pavla Filipanom (Flp 4,4): "Ustavične sa radujte v Pánovi! Opakujem: Radujte sa!" Niekoľkí naši deviataci prijali pozvanie a majú naozaj krásne a nezabudnuteľné zážitky.

Čítajte viac

 

Deň katolíckych učiteľov

Už tradične otec arcibiskup pri príležitosti Dňa katolíckych učiteľov morálne oceňuje pedagógov a zamestnancov katolíckych škôl Košickej arcidiecézy. Tak tomu bolo aj v stredu 11. apríla 2012. Gratulujeme oceneným kolegom z nášho kolektívu - p. Brezovej, p.Kupkovej, p. Šolcovej a p. Fečojagerovi. Prajeme im veľa osobných a pracovných úspechov, životného optimizmu a vytrvalosti v konaní dobra...

Čítajte viac

 

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Streda, 11. apríl 2012, bol veľmi zaujímavý deň. Kým si väčšina žiakov vychutnávala riaditeľské voľno po krásnych veľkonočných sviatkoch, malá hŕstka matematických nadšencov našej školy sa spolu s ostatnými súťažiacimi obvodného kola „Matematickej olympiády“ pasovala s troma, nie ľahkými príkladmi. Na ich vyriešenie mali dve hodiny. Že je to „kopec“ času? Áno, pokiaľ viete, ako na to. Príklady neboli obyčajné a súťažiaci museli presne popísať myšlienkový postup, ktorý ich doviedol k správnemu výsledku. Náročnosť príkladov vyjadruje aj prehľad úspešnosti riešenia v našom obvode. (Pre prehľadnosť uvádzame aj kategórie Z5 a Z9, tie však súťažili už v januári.)

Čítajte viac

 

Slávik 2012

Dňa 4.4 2012 sa žiaci našej školy zúčastnili školského kola súťaže Slávik Slovenska 2012. Akciu moderoval Andrej Belej zo 4. B triedy. V jeho predslove odznelo: „Hovorí sa, že kto raz vstúpi do „rieky“ zvanej FOLKLÓR, len veľmi ťažko z nej vystúpi." My, diváci, sme takéto bohatstvo duše zažili vďaka kamarátom, ktorí sa odhodlali byť nemoderní a zaspievali nám dve ľudové piesne. A boli fantastickí.

Čítajte viac

 

Doktor Jajbolí 7. B potešil

Rozprávku o nekonečnom priateľstve človeka – chýrneho doktora Jajbolí k zvieratkám si nenechali ujsť žiaci 7. B so svojou p. uč. triednou. 1. apríla 2012 strávili príjemné nedeľné popoludnie v divadle.

Čítajte viac

 

Spolu na krížovej ceste

Utorkové pôstne rána patrili v školskej kaplnke pobožnosti krížovej cesty. Spolu s p. kaplánom Marcelom ich pripravovali a viedli chlapci a dievčatá jednotlivých ročníkov II. stupňa. Vďaka za prežité chvíle...

Čítajte viac

 

V pôstnom období

"Všímajme si jeden druhého, a tak sa pobádajme k láske a k dobrým skutkom."/Hebr 10,24/ Tento citát zo Svätého písma bol mottom Posolstva sv. Otca Benedikta XVI. na tohtoročné pôstne obdobie. Zaujímavými duchovnými aktivitami sme sa aj my pripojili k tomuto odkazu.

Čítajte viac

 

Jánošíkova bašta

Školský turistický krúžok sa 31. marca 2012 podujal na menšiu túru popod Kysak na Jánošíkovu baštu. Pod vedením p. uč. Bačinskej a p. uč. Kičuru to bola hračka.

Čítajte viac

 

Tehlička pre Južný Sudán

"Pomôžte zmierniť bolesť...prispejte na výstavbu nemocnice v juhosudánskom meste Maridi." Táto výzva zasiahla aj nás všetkých, a tak počas pôstneho obdobia sme aj my v škole kupovali tehličky a symbolicky stavali nové nemocnice. Spoločne sme vyzbierali 352,51 €. Ďakujeme!

Čítajte viac

 

Projektový deň na tému Kniha

V rámci témy Kniha – môj priateľ si žiaci 1. B triedy naplánovali koncom marca projektový deň s názvom Moja kniha o mačke. Celé vyučovanie sa nieslo v duchu prípravy podkladov na výrobu knihy. Žiaci využívali svoje doterajšie skúsenosti a vedomosti o knihách a mačkách, ale naučili sa aj veľa nového.

Čítajte viac

 

PYTAGORIÁDA

Dňa 29. a 30. marca 2012 sa v CVČ Domino konalo obvodné kolo už 33. ročníka Pytagoriády. Do tejto súťaže sa zapojilo 16 škôl a každá vyslala svojich najúspešnejších riešiteľov zo školského kola. Aj naša škola mala tento rok zastúpenie vo všetkých kategóriách a s netrpezlivosťou sme očakávali ich matematické zápolenie. Ľahké to nebolo, veď posúďte sami - čítajte viac.

Čítajte viac

 

Hádzanárky, do toho!

Športová aréna susediaca s našou školou privítala v utorok 27. marca 2012 mladé hádzanárky zo štyroch košických škôl. Hoci naše hráčky zakúsili víťazstvá aj prehry, nevzdávali to a úspešné 3. miesto potešilo trénera i nás všetkých.

Čítajte viac

 

Hviezdoslavov Kubín

Každoročne začiatkom jari sa koná obvodové kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Tento rok náš okres mal prehliadku najlepších recitátorov 27. marca 2012.

Čítajte viac

 

Pochod za život

V nedeľu 25. marca 2012 sme v zastúpení žiakov, rodičov, pedagógov a priateľov školy podporili myšlienku ochrany ľudského života. Pochod za život bol spojený s modlitbou krížovej cesty za nenarodené deti. Povedzme si celú pravdu ...sme ľudia od počatia...

Čítajte viac

 

Piatkové popoludnie na Sivci

Po vyučovaní v piatok 23. marca 2012 kaplán Marcel zobral na „rýchloturistiku“ na Sivec troch žiakov z našej školy. Saša z 9. A, ktorá bola tiež, sa s nami podelila o zážitky.

Čítajte viac

 

Na Hrebienku s pánom kaplánom Marcelom

Na fašiangovú diskotéku už určite mnohí zabudli, ale pán kaplán nie. Prečo? Jednou z tombolových cien bol práve jednodňový výlet s ním. A ten sa uskutočnil 22. marca 2012.

Čítajte viac

 

Biblická olympiáda

I v tomto školskom roku dňa 22. marca 2012 sa uskutočnil už 11. ročník okresného (dekanátneho) kola Biblickej olympiády základných škôl.

Čítajte viac

 

Chemická olympiáda

Obvodné kolo chemickej olympiády sa v CVČ Domino konalo vo štvrtok 22. marca 2012. V kategórii Dz sa darilo aj našim chemikom, deviatakom.

Čítajte viac

 

Dni ochrany prírody v CVČ Domino

Zaujímavé rozprávanie o ochrane plazov na Slovensku - tak sa volalo podujatie organizované v rámci Dní ochrany prírody. V stredu 21. marca 2012 sa ho zúčastnili piataci a šiestaci spolu so svojimi pani tr. učiteľkami.

Čítajte viac

 

O bohoch a ľuďoch

Od 1. marca je v našich kinách film „O bohoch a ľuďoch“. My, deviataci, sme si ho nemohli nechať ujsť. Dohodli sme sa na utorok 20.marca 2012. Išli sme v rámci cvičení zo slovenského jazyka a z matematiky s pani učiteľkami.

Čítajte viac

 

Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom

My, deti z 3. C, veľmi radi čítame a navštevujeme knižnicu. Potešilo nás pozvanie od pani knihovníčky na besedu, ktorá bola v ÁTRIUM KLUBE so spisovateľom detskej poézie - Valentínom Šefčíkom 20. marca 2012. Samozrejme, išli sme aj s pani učiteľkou Smoleňovou, našou triednou.

Čítajte viac

 

Matematický klokan

Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Jej vyhlasovateľom je asociácia Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc) so sídlom v Paríži. Na Slovensku je usporiadateľom spoločnosť EXAM testing, spol. s r. o. V tomto školskom roku sa súťaž uskutočnila v pondelok 19. marca v dopoludňajších hodinách. Úctyhodný počet 115 žiakov našej školy sa zapojilo do súťaže vo ôsmych z deviatich pre nás dostupných kategórií.

Čítajte viac

 

Učíme pre život –celoslovenská konferencia

V poradí už 4. ročník konferencie pre učiteľov a riaditeľov škôl sa uskutočnil v dňoch 16.-18. marca 2012 v Poprade. Konferenciu organizovala nezisková organizácia Indícia. Jej ústredná téma sa odvíjala od aktuálneho smerovania a potrieb súčasnej školy „ Škola ako GPS pre žiaka“. Viacčlenné zastúpenie z radov školy tam nechýbalo ani v tomto roku.

Čítajte viac

 

Bdenie s Kristom

Pôstne obdobie na našej škole sa už niekoľko rokov spája s nočným bdením. Nie je to obyčajné bdenie, ale Bdenie s Kristom. Nebolo tomu ináč ani tento rok. Zo 16. na 17. marca 2012 noc v škole strávilo okolo sto žiakov. Spoločnosť im robil školský kaplán Marcel, pani katechétka Snopková, s. Zuzana, p. uč. Bačinská, p. uč. Krajkovičová, p. uč. Ferková a p. uč. Kičura. A aké to bolo?

Čítajte viac

 

STELA BRIX

Mesiac marec sa nesie v znamení knihy a pri tej príležitosti mali deti zo školského klubu možnosť stretnúť sa a porozprávať s najmladšou slovenskou spisovateľkou – Stelou Brix. Táto zaujímavá akcia prebehla v utorok 13.marca 2012 vďaka Knižnici pre mládež, ktorej pobočka jej aj na našej škole.

Čítajte viac

 

Testovanie 9 - 2012

Streda-14.marca 2012 bola pre 58 deviatakov výnimočná. Čakalo ich celoštátne testovanie úrovne vedomostí žiakov 9. ročníka zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky - Testovanie 9 - 2012.

Čítajte viac

 

Vybíjaná

Šiestačky reprezentovali našu školu vo vybíjanej 6. a 7. marca 2012 na ZŠ Slobody. A nepočínali si najhoršie.

Čítajte viac

 

Lyžiarsky výcvikový kurz – Vernár – Studničky

Siedmaci sa už nevedeli dočkať 20. februára 2012. Bol to deň, kedy sa vybrali na LVK do Vernára, aby tam prežili päť úžasných dní spolu s vyučujúcimi, inštruktormi a pánom kaplánom Marcelom.

Čítajte viac

 

Európa v škole

V tomto šk. roku sa uskutočnil už 59. ročník projektu Európa v škole. Aj žiaci II. stupňa sa svojimi literárnymi a výtvarnými dielami aktívne zapojili do tejto obľúbenej súťaže. A veruže sa darilo aj im!

Čítajte viac

 

Národný týždeň manželstva

Aj aktivitami na hodinách náboženstva sme sa zapojili do celoslovenskej kampane Národný týždeň manželstva, ktorý prebiehal počas celého týždňa v dňoch 13.-19. februára 2012.Určite radi vám o nich doma povedia aj vaše deti. Tohtoročnou myšlienkou kampane bolo heslo " v dobrom i v zlom...".

Čítajte viac

 

Korčuľovanie 6.B

Pekné zimné popoludnie spojené s korčuľovaním a dobrou náladou prežili aj žiaci 6.B triedy spolu s p. triednou učiteľkou. Ľadová plocha u saleziánov v stredisku na Troch hôrkach ich privítala v piatok 17. februára 2012.

Čítajte viac

 

A bolo veselo

Fašiangy na II. stupni si žiaci spolu so svojimi učiteľmi užili naozaj naplno. 16. februára 2012 sa školská telocvičňa premenila na tanečnú sálu. Pani riaditeľka symbolicky otvorila ďalší ročník fašiangovej zábavy.

Čítajte viac

 

Usmej sa srdiečko

Obľúbená školská knižnica, pobočka Knižnice pre mládež mesta Košice, pripravila pre svojich malých čitateľov a ich rodičov zábavno-súťažný podvečer so začiatkom o 17.00 hod. pod názvom Usmej sa srdiečko. Vo štvrtok 16. februára 2012 pozvanie pani knihovníčky Slávky prijali čitatelia z 3.C spolu s pani tr. učiteľkou.

Čítajte viac

 

Ukáž, čo vieš

Od októbra minulého roka sa naši tretiaci-Tamarka Ondrejková, Lukáš Kubík, Daniel Dobrík, Klárka Ivančová spolu so štvrtáčkou Noemi Pramukovou zúčastnili troch súťažných kôl prírodovednej súťaže UKÁŽ, ČO VIEŠ. Súťaž prebiehala v CVČ Domino v Košiciach. Súťažiacich i nás potešilo 5. miesto!

Čítajte viac

 

Deň otvorených dverí na GKM

Voľba strednej školy je dôležitým životným rozhodnutím. Dobrým pomocníkom sú aj aktivity stredných škôl, ktoré otvárajú svoje brány pre deviatakov, budúcich stredoškolákov. V stredu 15. februára 2012 ich otvorilo aj Gymnázium sv. košických mučeníkov v Košiciach, ktoré navštívili aj naši deviataci.

Čítajte viac

 

3.C na korčuliach

Táto zima praje nielen lyžiarom, ale i korčuliarom. Ľadovú plochu u saleziánov na Troch hôrkach si vo februári vyskúšali aj športovci z I. stupňa spolu so svojimi p. učiteľkami a p. zástupkyňou Zentkovou. Mnohí sa naučili prvým krokom na ľade, iní si aj zasúťažili. Všetkým sa tam páčilo a o rok sú tam opäť!

Čítajte viac

 

NAJ... srdiečko

Pani knihovníčka Slávka na sviatok sv. Valentína – 14. februára 2012 pripravila valentínsku súťaž o NAJ... srdiečko.

Čítajte viac

 

Kúpou šišky sme podporili misie

V utorok 14. februára 2012 sa nám podarilo spojiť sladké s užitočným. Za to všetko "môžu" chutné fašiangové šišky.

Čítajte viac

 

Radosť rozdávaním rastie

Pravidelná duchovná obnova pre pedagógov sa v tomto mesiaci konala 13. februára 2012 v školskej kaplnke. Témou stretnutia bola RADOSŤ, o ktorej veľmi zaujímavo rozprával Jozef Kohut, kaplán Diecézneho pastoračného centra v Košiciach.

Čítajte viac

 

Celoštátne kolo recitačnej súťaže A slovo bolo u Boha

V sobotu 11. februára 2012 sa na pôde Spojenej školy sv. Františka v Bratislave konalo celoštátne kolo recitačnej prehliadky a súťaže víťazov jednotlivých krajských kôl v umeleckom prednese poézie a prózy. Umelecké želiezka a talenty sme tam mali aj my.

Čítajte viac

 

Čerpajme vodu s radosťou

Zhodnotenie prvého polroka, ktoré sa uskutočnilo 8. februára 2012 , sa nieslo v duchu citátu – „Čerpajme vodu s radosťou“. A naozaj bolo z čoho čerpať.

Čítajte viac

 

Karneval 2012

V stredu predpoludním 8. februára 2012 ste na chodbách a v triedach I. stupňa mohli vidieť veselé rozprávkové a filmové postavičky, deti v oblečení rôznych profesií a všelijakých iných výmyslov. A to všetko preto, lebo opäť po roku sa konal obľúbený fašiangový karneval. Ponúkame niekoľko postrehov šantiacich detí.

Čítajte viac

 

Geografická olympiáda

Hlavné mestá, rieky, štáty, pohoria, nížiny, poludníky, azimuty, rovnobežky, moria, oceány a ešte všeličo iné z oblasti geografie sa preháňalo mysľou tým, ktorí 7. februára 2012 reprezentovali našu školu v obvodnom kole geografickej olympiády.

Čítajte viac

 

Prváci na lyžiarskom kurze

Milí kamaráti, my prváci sme sa v dňoch 6.2.- 10.2.2012 zúčastnili denného lyžiarskeho zájazdu na Jahodnej. V pondelok sme do autobusu nastupovali s miernymi obavami, no neodradilo nás ani nepriaznivé počasie a v piatok sme už všetci jazdili na vlekoch, každý podľa svojich lyžiarskych pokrokov.

Čítajte viac

 

Dejepisná olympiáda

Obvodné kolo dejepisnej olympiády sa uskutočnilo 1. februára 2012 v Centre voľné času Domino v Košiciach.

Čítajte viac

 

Hurá, videokamera je naša!

Na hodinách anglického jazyka v triedach 8. B a 8. A sa žiaci spolu s pani učiteľkou Kručanicovou rozhodli zúčastniť projektu Engage 2nd Competition, ktorý organizoval Oxford University Press. Nebol to obyčajný projekt, ale súťaž o videokameru.

Čítajte viac

 

K zápisu do 1. ročníka...ďakujeme

V dňoch 20.-21. januára 2012 sa na pôde školy konal zápis žiakov do 1. ročníka. Milí rodičia budúcich prváčikov, ďakujeme Vám za priazeň a podporu, ktorú ste nám prejavili pri zápise svojich detí, našich budúcich žiakov. Milí budúci prváčikovia, už teraz sa tešíme na septembrové stretnutie s Vami.

Čítajte viac

 

QUO VADIS

Záver týždňa si niektorí učitelia spríjemnili návštevou Divadla Jonáša Záborského v Prešove. 20. januára 2012 si spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi pozreli pôvodný slovenský muzikál QUO VADIS.

Čítajte viac

 

Príklady dobrej praxe

19. januára 2012 sa v budove Technickej univerzity v Košiciach uskutočnila prezentácia úspešných projektov škôl z regiónu východného Slovenska finančne podporených zo štrukturálnych fondov EU. Prezentované projekty nazvali „Príklady dobrej praxe“.

Čítajte viac

 

Po roku opäť na korčuliach

Konečne sme sa dočkali! Sneh, ľad a príjemný mráz opäť potešil všetkých, ktorí majú radi zimné športy. Ani žiaci z našej školy nezostali sedieť v laviciach. 18. januára 2012 sa niektorí vybrali na Dopravné ihrisko na Alejovej ulici v Košiciach.

Čítajte viac

 

Polročné opakovanie so spoločenskými hrami?

V stredu 18.januára 2012 sa trieda 2.B zmenila na krásnu veľkú herňu s rôznymi spoločenskými hrami. Deti si v školských taškách priniesli hry, ktoré doma najradšej hrajú. Ak si myslíte, že tie do školy nepatria, presvedčíme vás, že áno!

Čítajte viac

 

Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 17. januára 2012 sa uskutočnilo obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku v Centre voľného času Domino v Košiciach.

Čítajte viac

 

Šaliansky Maťko

Obvodné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko sa uskutočnilo 13. januára 2012 v Centre voľného času Domino v Košiciach.

Čítajte viac

 

Do nového kalendárneho roka

Slávnostná sv. omša v Kostole sv. Gorazda otvorila v pondelok 9. januára prvý školský deň nového kalendárneho roka 2012. V jej závere nechýbali ani sviatočné priania od p. kaplánov Marcela a Radoslava a p. riaditeľky. Po príchode do školy p. kaplán Marcel spolu s družinou ôsmakov, koledníkov, požehnával triedy. Vďaka, Pane, za všetko, čo nám zosiela Tvoja dobrotivosť...

Čítajte viac

 

Poklona Jezuliatku

Posledný školský deň v tomto kalendárnom roku - 22. decembra 2011 sme sa v školskej kaplnke, postupne podľa ročníkov, stretávali, stíšili pri myšlienkach p. kaplána, spoločne modlili desiatok sv. ruženca...poklonili a zblížili sa s Jezuliatkom. Vďaka za krásny duchovný okamih!

Čítajte viac

 

Betlehemské svetlo

Niekoľko rokov po sebe naša škola pred Vianocami privíta skautov. Bolo tomu tak aj 21. decembra 2011 na rannej svätej omši.

Čítajte viac

 

Voňavé oblátky

Poznáte chuť vianočných oblátok? Zažili ste už atmosféru a najmä vôňu, keď sa pečú? To všetko sa dalo zažiť v utorok 20.decembra 2011 v školskej kuchynke s p.kaplánom Marcelom, ktorý všetkým dokázal svoje cukrárske zručnosti.

Čítajte viac

 

ADVENT 2011

Adventné čítanie Svätého písma - Darček pre radosť - Modlitba za mladých sveta - Život je úžasný dar od Boha - Svätá omša v školskej kaplnke... to sú aktivity, ktoré nás sprevádzali Adventom. Stojí za to, prečítať si o nich viac.

Čítajte viac

 

Vianoce v rozprávke

Krásnu rozprávkovú prechádzku prežili všetci prítomní rodičia, príbuzní a hostia popoludní vo štvrtok 16. decembra 2011. V tento deň sa konalo vianočné pásmo detí I. stupňa pod názvom Vianoce v rozprávke. Ak ste zvedaví, aké to boli, čítajte ďalej.

Čítajte viac

 

Vianočné mesto - Vianočné trhy

Každoročnú predvianočnú tradíciu - návštevu Vianočných trhov - sme nemohli nesplniť ani v tomto roku. Počas dvojhodinoviek obľúbeného predmetu Poznaj a ži sa tam vybrali najskôr ôsmaci a pár dní po nich aj šiestaci s vyučujúcimi tohto predmetu.

Čítajte viac

 

Duchovná obnova s otcami minoritmi

V stredu 15. decembra 2011 bola pre žiakov 6.-9. ročníka pripravená duchovná obnova na tému ZÁVISLOSTI. Rannú sv. omšou a cyklus prednášok viedli otcovia minoriti. Veríme, že duchovnú silu z tohto stretnutia budú žiaci čerpať dlho.

Čítajte viac

 

Vianočné vystúpenia spevákov z Ratolesti

Krásne adventné pásmo spojené s hudbou, spevom, umelecký slovom ste mohli počuť a vidieť na verejných vystúpeniach školského zboru Ratolesť. Pod vedením s.Zuzany a p.uč. Bačinskej sa v Átriu klube úspešne predstavili 7. decembra 2011. Obyvateľom Terasy a nielen im patrilo vystúpenie 19. decembra 2011 pred obchodným centrom Galéria a 21. decembra 2011 pred OC Erika v Košiciach. Svojim divákom a poslucháčom Ratolesťáci ponúkli hodnotný umelecký i duchovný zážitok.

Čítajte viac

 

„... a Slovo bolo u Boha...“

Krajské kolo v prednese poézie a prózy sa už tradične koná v Humennom na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie. 8. decembra 2011 nás na tejto súťaži reprezentovali štyri dievčatá.

Čítajte viac

 

Sviatočný deň - 8. december

Sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie začal slávením sv. omše v Kostole sv. Gorazda v Košiciach. Počas nej sme si spoločne pripomenuli 1. výročie zasvätenia školy a nás všetkých Nebeskej Matke. A čo nasledovalo potom? Pekné a zaujímavé podujatia a aktivity.

Čítajte viac

 

Môže kňaz zaspať na vlastnej kázni?

Knižnica pre deti a mládež pozvala do Košíc na besedu Juraja Drobného, katolíckeho kňaza, ktorý 7. decembra 2011 zavítal aj do našej školy.

Čítajte viac

 

PYTAGORIÁDA

7. december bol pre všetkých počítania a rozmýšľania chtivých žiakov príležitosťou ukázať, čo sa v nich skrýva. Na všetkých piatakov a 55 žiakov 6. – 8. ročníka čakalo 15 príkladov, ktoré mali vyriešiť čo najrýchlejšie. Boli to príklady už 33. ročníka PYTAGORIÁDY a v každom ročníku sa našli žiaci, ktorí riešili súťažné úlohy úspešne. Čítajte ďalej a nájdete ich mená.

Čítajte viac

 

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Štvrtý ročník olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa uskutočnil v Centre voľného času DOMINO 2. decembra 2011.

Čítajte viac

 

Mňam, mňam!

Prípravu chutného čokoládového a vanilkového pudingu si v piatok 2. decembra 2011 vyskúšali žiaci-cukrári zo 4. ročníka. Sladká pochúťka sa vydarila a chutila každému.

Čítajte viac

 

Navštívili nás vysokoškoláci

Naša škola privítala v tomto školskom roku nových prváčikov, návštevu škôlkarov, ale aj starších kolegov z radov lavíc, vysokoškolákov. Navštívili nás 2. decembra.

Čítajte viac

 

Budúci prváci na návšteve

V týždni od 28.novembra - do 2.decembra 2011 nás - prvákov - navštívili prípravkári z materských škôl. Ukázali sme im, čo všetko sme už zvládli a voviedli do nášho prváckeho sveta.

Čítajte viac

 

Rozlúčka s ceruzkou

My, prváci, sme sa v závere novembra slávnostne rozlúčili s ceruzkovým obdobím a konečne sme sa týmto posunuli o pre nás veľmi dôležitý krok vpred.

Čítajte viac

 

Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane

Arcidiecézne kolo 17. etapy súťaže Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane sa v tomto šk. roku konalo v utorok 29. novembra 2011. Hostiteľskú ZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove navštívilo až 16 súťažných trojčlenných družstiev. Ako potvrdili naši reprezentanti, doniesli si odtiaľ skvelé zážitky a veľa nových poznatkov.

Čítajte viac

 

Deviatnik so sv. Ondrejom

Nedávno ukončený Rok sv. Ondreja sme zavŕšili deviatnikom k patrónovi našej arcidiecézy - sv. Ondrejovi. Každodenné Božie slovo bolo doplnené úvahou, litániami a modlitbou k tomuto svätcovi.(Čítajte viac) Sv.Ondrej, oroduj za nás.

Čítajte viac

 

Adventné vence

V piatok 25. novembra 2011 sa školská kaplnka zaplnila nielen deťmi, ale aj krásnymi adventnými vencami a sviečkami, ktoré p. kaplán Marcel počas rannej sv. omše posvätil. Mnohé z nich pripravili deti i pani učiteľky vlastnoručne.

Čítajte viac

 

Deviataci na PRO EDUCO

Voľba budúceho povolania nie je pre deviatakov ľahkým rozhodnutím. Aj preto využili ponuku, ktorá sa im naskytla v utorok 22. novembra 2011, keď navštívili výstavu PRO EDUCO - Fórum vzdelávania, kariéry a inovácií.

Čítajte viac

 

Koncert detských sakrálnych zborov

Školský spevácky zbor Ratolesť bol súčasťou prehliadky detských sakrálnych zborov. Koncert sa uskutočnil 22. novembra 2011 v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov na Terase.

Čítajte viac

 

Debatiáda

Debatiáda je debatná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. K nám do školy zavítali v pondelok, 21. novembra 2011, štyri študentky z Gymnázia na Alejovej ulici so svojou pani profesorkou, aby nám niečo o debate porozprávali.

Čítajte viac

 

Naši floorballisti úspešní

ZŠ Starozagorská privítala 15. novembra 2011 vo svojej telocvični osem tímov chlapcov, ktorí si zmerali sily vo floorballe.

Čítajte viac

 

Deň s vybranými slovami

Takto sa volal projektový deň, ktorý si v stredu 16. novembra 2011 pripravili štvrtáci spolu so svojimi pani tr. učiteľkami. Jeho úlohou bolo trochu netradične zopakovať nie veľmi často obľúbené učivo.

Čítajte viac

 

Vedecká konferencia v 3.C

V stredu 16. novembra 2011 sa v III.C uskutočnila VEDECKÁ KONFERENCIA venovaná téme „ Ako nám vynálezy zmenili život“. Ak ste zvedaví, ktoré vynálezy to boli, čítajte ďalej!

Čítajte viac

 

Predstavenie Malý kominárik pred košickým publikom

Zaujímavý pohľad do duše a života 15-ročného chlapca za čias dona Bosca a súčasne dnešného dospievajúceho chlapca ponúka divadelné predstavenie Malý kominárik v podaní humenských saleziánskych mládežníkov. V nedeľu 13. novembra 2011 prijali pozvanie košických saleziánov a ich pozvanie prijali aj mnohí žiaci našej školy. V publiku sme videli aj niektorých učiteľov a rodičov našich detí. Ďakujeme za príjemný umelecký a duchovný zážitok.

Čítajte viac

 

Na krídlach lásky

Vernisáž 5. ročníka projektu Na krídlach lásky sa na pôde školy konala v piatok 11. novembra 2011. Leporelo vytvorené zo 111 výtvarných prác posiela do sveta posolstvo lásky, pokoja a súčasne vyzýva k týmto hodnotám. Všetky doteraz vytvorené práce akoby detsky objímali našu zemeguľu.

Čítajte viac

 

Rádio LUMEN privítalo ôsmakov

Mediálna výchova pre ôsmakov bola v utorok – 8. novembra a v piatok 11. novembra 2011 netradičnou. Priestory klasickej triedy vymenili za priestory štúdia rádia LUMEN, aby sa niečo viac dozvedeli o práci redaktora, moderátora či spravodajcu.

Čítajte viac

 

Vyhodnotenie športových súťaží

Býva dobrým zvykom, že najlepšie športové výkony sú odmenené. Vo štvrtok, 10. novembra 2011, sa deviatačky – Rebecca, Katka, Františka a Paulína v sprievode p. uč. Kičuru zúčastnili slávnostného vyhlásenia a vyhodnotenia športových výsledkov za školský rok 2010/2011 na Mestskej plavárni v Košiciach.

Čítajte viac

 

Deň zdravia u druhákov

Naši druháci sa v stredu 9. novembra 2011 zmenili na lekárov, sestričky, pacientov a triedy boli odrazu ordináciami a poradňami pre zdravú výživu. Od rána sa rozprávalo o zdravom životnom štýle, o zdravej výžive a všetkom, čo zdraviu prospieva.

Čítajte viac

 

Deviataci písali Komparo

V utorok 8. novembra 2011 absolvovali naši deviataci celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ a kvarty OG - KOMPARO. Skúšobnými predmetmi boli slovenský jazyk a literatúra a matematika. Deviatakom prajeme veľa chuti a síl do ďalšieho učenia!

Čítajte viac

 

Košice, do toho!

V piatok 4. novembra 2011 ožila košická Steel aréna hokejom. Nechýbala tam ani 8.A trieda so svojím tr. učiteľom. Proti sebe sa postavili HC Košice a HK Dukla Trenčín. Atmosféra gradovala a víťazstvo nášmu tímu už neušlo. Vyhrali sme 3:1. Super zážitok!

Čítajte viac

 

Nemlč! Počaté deti potrebujú tvoj hlas!

Aj takéto silné slová a heslá ste mohli vidieť na transparentoch, ktoré niesli mladí ľudia a otcovia rodín počas modlitbového pochodu k nemocnici na Rastislavovej ul. v Košiciach vo štvrtok 3. novembra 2011. Tomu predchádzala sv. omša za život, ktorú slúžil Mons. Bernard Bober v Kostole Kráľovnej pokoja.

Čítajte viac

 

Metodický deň v Stropkove

Hostiteľkou tohtoročného Metodického dňa pedagógov a vychovávateľov cirkevných základných škôl Košickej arcidiecézy, ktorý sa konal 3. novembra 2011, bola ZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove.

Čítajte viac

 

Deň triedneho učiteľa

Čas po jesenných prázdninách patrí spomienke na našich drahých zosnulých. Aby sme tento čas duchovne využili a naplnili, v stredu 2. novembra 2011 po sv. omši, ktorú slúžil pán kaplán Marcel v školskej kaplnke, navštívili žiaci II. stupňa spolu so svojimi tr. učiteľmi cintorín.

Čítajte viac

 

Piataci so šarkanmi

Deň triedneho učiteľa si piataci spolu so svojimi tr. učiteľkami spestrili ročníkovou šarkaniádou. V stredu 2. novembra sa nad naším školským ihriskom vznášali pestrofarebné, malé i veľké šarkany.Sladké ceny získali najkrajšie a najvyššie vyletené šarkany. Chutná čokoládka sa však ušla každému. Bol to veľmi pekný deň!

Čítajte viac

 

Modlitba – môj rozhovor s Bohom

Každoročne zamestnanci školy absolvujú duchovné cvičenia. Tie tohtoročné sa uskutočnili v dňoch od 27. 10. 2011 do 30.10. 2011 v Exercičnom dome sv. Ignáca v Prešove. Exercitátorom bol Pat M. Kovaľ, S. I. a téma znela: Modlitba – môj rozhovor s Bohom.

Čítajte viac

 

Najdlhšia účtenka

Súťaž o „Najdlhšiu účtenku“ z predajne LIDL nás, žiakov 7. B, zaujala natoľko, že sme v mesiaci október popoludní postávali pred predajňami Lidl, aby sme získali čo najviac účteniek.

Čítajte viac

 

Október s ružencom

Októbrové utorky patrili v školskej kaplnke spoločnej modlitbe sv. ruženca. Službu pri modlitbách mali žiaci II. stupňa, ale ako sme videli, ruženec sa rady a s láskou modlia aj deti z I. stupňa. Oroduj za nás, Kráľovná ruženca...

Čítajte viac

 

Maják nádeje

Suché potraviny v utorok - 25. októbra 2011 prostredníctvom zástupcov OZ Maják putovali do rodín a k ľuďom, ktorí to v tejto dobe najviac potrebujú. Vyzbierali sme ich spoločne v uplynulých dvoch mesiacoch počas školských sv. omší ako triedne obetné dary. Aj naďalej sa spoločne povzbudzujme k tejto ľudskej pomoci.

Čítajte viac

 

Nedeľná misia v košickej väznici

V nedeľu 23. októbra 2011 skupina našich pedagógov navštívila Ústav na výkon väzby na Floriánskej ul. Košiciach. V spolupráci s duchovným otcom Petrom Nižníkom, väzenským kaplánom, tam už niekoľko rokov ohlasujú vieru a nádej pre ľudí v ťažkých životných skúškach a situáciách. Vo väzenskej kaplnke prežili sv. omšu, po ktorej nasledovala zaujímavá diskusia o živote vo väznici a pôsobení duchovného otca v takomto prostredí.

Čítajte viac

 

Deň sukní a košieľ

Projekt Deň sukní a košieľ sa nám zapáčil natoľko, že aj v tomto roku sme sa doň zapojili. 19. október bol v našej škole tak trochu slávnostný.

Čítajte viac

 

Milión detí z celého sveta sa 18. októbra modlí ruženec

Na celom svete v utorok 18. októbra od 9. hodiny deti všetkých vekových kategórií prerušili vyučovanie, aby sa spojili v modlitbe. Aj deti našej školy sa pripojili do reťaze tejto silnej modlitby. Akcia "Detský ruženec" vznikla v r.2005 vo Venezuele a rozšírila sa do celého sveta.

Čítajte viac

 

Celoslovenské stretnutie pedagógov katolíckych škôl

Pod záštitou Združenia katolíckych pedagógov Slovenska, ktorého členmi sú aj pedagógovia školy, sa v termíne 14.-15.októbra 2011 konal v Marianke seminár pod názvom Budúcnosť vzdelávania v Európskej únii.V Exercičnom dome v Marianke odzneli odborné príspevky k tejto téme. Nechýbala ani zaujímavá diskusia.

Čítajte viac

 

Na výstave Plody zeme

Stredajšia sv. omša 12. októbra 2011 patrila poďakovaniu za tohtoročnú úrodu z našich polí, lúk a záhrad. Po nej už druháci so svojimi tr. učiteľkami putovali do Nižného Klátova, kde si v miestnom Kostole sv. Michala prezreli výstavu Plody zeme.

Čítajte viac

 

Jesenný deň u prvákov

Čaro jesene vyčarilo úsmev na tvári aj nám najmenším – prvákom. S radosťou sme sa vrhli na ihrisko, kde nám jesenný vetrík poslúžil k púšťaniu šarkanov a balónov. Vlastnoručne sme sa podieľali aj na výrobe jesenných stromov, ktoré nám zdobia triedu. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie takéto výnimočné dni.

Čítajte viac

 

Hlasovali sme za Detský čin roka 2011

Celoslovenský projekt Detský čin roka opäť zavítal k nám. Hlas každého žiaka v šiestich kategóriách je ocenením dobra, hrdinstva, odvahy, statočnosti všetkých vybraných dobrých skutkov, o ktorých písali deti z celého Slovenska. Hlasovanie detskej poroty prebiehalo do 25. novembra 2011. A nezabudnite, že dobro rozdávaním rastie!

Čítajte viac

 

Návštevníci v školskom átriu

Počuli ste už školskú novinku? Ak nie, najprv čítajte a potom sa pozerajte! V školskom átriu vás privíta známa myšiarka ušatá, ktorú už poznáme z minulého roka.Na druhom strome už veselo ťuká a lieči strom ďateľ. V átriu tak máme kúsok lesa aj my všetci.

Čítajte viac

 

Deň s abecedou

Deti 3.B a 3.C triedy prežili v stredu 5.októbra zaujímavý Deň s abecedou. Všetky písmená prevetrali z každej strany v úlohách nielen zo slovenského jazyka, ale aj z matematiky

Čítajte viac

 

Hodina literatúry v divadle?

Áno, práve takúto netradičnú hodinu, presnejšie až štyri hodiny, zažili naši piataci v pondelok 3. októbra 2011, keď ich do Štátneho divadla v Košiciach prilákala známa rozprávková opera pre deti v dvoch dejstvách-POLEPETKO. Sprevádzali ich vyučujúce slovenčiny a literatúry a s.Zuzana. Už teraz sa všetci tešia na ďalšie netradičné stretnutia s literatúrou a umením.

Čítajte viac

 

Minimaratónci v cieli

V nedeľu 2. októbra 2011 sa 45 bežcov z našej školy zúčastnilo Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach - kategórie MINIMARATÓN. K žiackym bežcom sa pridali aj niektorí rodičia a traja učitelia - p.zástupkyňa K. Zentková,p.uč. Snopková a p.uč. Kičura. Zo štartu vybehli s úsmevom o 9.07 hod. a do cieľa dobehli rovnako všetci. Tam ich už čakala zlatá medaila a potlesk všetkých fanúšikov!

Čítajte viac

 

Správa zo školských pretekov v orientačnom behu

Bežkyne z našej školy Antónia Šofranková, Monika Smolková a Zuzana Smolková spolu s vedúcou školského družstva Ing. Šofrankovou a Antonom Onderom, vedúcim školského družstva GTA, sa 30.septembra 2011 zúčastnili školských pretekov 3. a 4. kola Ligy školských družstiev v orientačnom behu.Konali sa v Bratislave na Kamzíku. V pretekoch si počínali veľmi dobre. Čítajte ďalej!

Čítajte viac

 

Hurááá, škola v prírode!

Naši štvrtáci sa takto tešili pri odchode na Čingov, kde v krásnom prostredí Slovenského raja strávili týždeň od 26. do 30. septembra 2011. Počasie nám prialo a tak sme naplno využili to, že sme boli v prírode. Nachádzali sme sa vždy na „inej planéte“, ktorá bola charakterizovaná farbou –zelená nám pripomenula prírodu – rastliny a živočíchy okolo nás, červená bola farbou priateľstva, belasá patrila Panne Márii, dúhová predstavovala radosť a veselosť.

Čítajte viac

 

Mladí geológovia na Dreveníku

Slnečné septembrové dni spojili naši ôsmaci príjemné s užitočným. Geologické zákutia Dreveníka spoznávali spolu s krásami Spiša a zároveň prežili aj pekné triedne výlety. Precvičili si aj fyzické sily, keď bezpečne zdolávali travertínové skaly. K tomu všetkému si pribalili dobrú náladu a chutnú desiatu.

Čítajte viac

 

Boj proti hladu...

Už piatykrát sme sa prostredníctvom školských dobrovoľníkov zapojili do celoslovenskej zbierky Vincentskej rodiny - Boj proti hladu. Dobrovoľným príspevkom za medovníkové srdiečka sme pomohli dvom najchudobnejším krajinám Latinskej Ameriky - Haiti a Hondurasu. Ďakujeme všetkým za štedrosť a podporu veľkého diela pomoci a ľudskosti.

Čítajte viac

 

Návšteva prešovského Solivaru

V utorok 27. septembra 2011 mali naši šiestaci spolu so svojimi tr. učiteľkami a s. Zuzanou namierené vlakom do Prešova a odtiaľ trolejbusom priamo do Solivaru. Čakala ich tam zaujímavá prehliadka troch expozícií, v ktorých sa presunuli do dávnej minulosti a spoznávali spôsoby ťažby a spracovania soli. Solivar patril k najväčším výrobcom kuchynskej soli v strednej Európe.Návšteva múzea sa šiestakom páčila a preto dúfajú, že si niečo podobné čoskoro zopakujú.

Čítajte viac

 

Polepetko 7. B nepoplietol

Príjemné nedeľné popoludnie – 25. septembra prežilo spoločenstvo 7. B so svojou p. uč. triednou. Po roku sa opäť vybrali do divadla. Tentokrát na Polepetka.

Čítajte viac

 

Jesenné účelové cvičenie

September sa rozbehol míľovými krokmi vpred, babie leto stále trvá a II. stupeň príjemné počasie využil na branné cvičenie. 23. september bol dňom, kedy sa to všetko uskutočnilo. A čo také?

Čítajte viac

 

Novinky v školskej knižnici

Vy to ešte neviete? Školská knižnica, pobočka Knižnice pre deti a mládež mesta Košice, je otvorená aj vo štvrtok. V čase od 13.00 do 16.00 hod. sa na všetkých čitateľov a nových záujemcov teší pani knihovníčka Slávka Zlaczká. Nezabudnite, v knihách je ukryté dobro a pravda.

Čítajte viac

 

Začali sme nový školský rok 2011/2012

Slávnostnou sv. omšou v Kostole sv. Gorazda sme v pondelok 5. septembra 2011 otvorili nový školský rok. Slúžili ju duchovní otcovia z farského kostola, otcovia saleziáni a v homílii sa nám všetkým prihovoril otec vikár Vladimír Šosták. V slávnostnom prejave, ktorý v závere sv. omše predniesla p. riaditeľka, zazneli slová prianí a povzbudenia do školskej práce pre žiakov, pedagógov i rodičov. " Poďme do nového šk. roka s Božou pomocou, silou, múdrosťou, rukou, cestou...ktorá je pre nás pripravená."

Čítajte viac