Školské akcie

Najnovšie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011


Slávnostné ukončenie šk. roka 2010/2011

Záver školského roka bol naozaj veľkolepý. Začal sa slávnostnou svätou omšou v školskom átriu, ktorú celebroval emeritný arcibiskup Mons. Alojz Tkáč. Pozvanie prijali aj duchovní otcovia, ktorí učia náboženstvo v našej škole a, samozrejme, školský kaplán Marcel Puškáš.

Čítajte viac

 

Sviatok sv. Petra a Pavla

Sviatočný deň sme v stredu 29. júna 2011 začali sv. omšou. Nechýbali na nej duchovní otcovia, meninoví oslávenci, ktorým sme po sv. omši stihli aj zablahoželať. Dopoludňajší čas už potom patril účinkujúcim hercom a spevákom z I. stupňa, ktorí sa muzikálom Vďaka, že si predstavili žiakom II. stupňa. Na tento deň nám všetkým zostanú pekné spomienky!

Čítajte viac

 

Rozlúčka s deviatakmi

Posledné júnové dni patria nielen rozlúčke so školským rokom, ale aj rozlúčke s našimi deviatakmi. Tak, ako sa niečo krásne začalo pred deviatimi rokmi, tak musí pokračovať v rozkvete a rozlete ďalej. Iste to potvrdili nielen v poslednom ročníku, ale aj v utorok 28. júna 2011 počas krásnej rozlúčkovej slávnosti.

Čítajte viac

 

Účelové cvičenie

„Konečne je to tu!“ Takto reagovali viacerí žiaci na II. stupni, ktorí sa už nevedeli dočkať účelového cvičenia.

Čítajte viac

 

Projekt 9P

Ak ešte neviete, o čo ide, čítajte ďalej! Ide o zaujímavé aktivity, ktoré v závere šk. roka čakali na 72 deviatakov. Všetky aktivity boli zamerané na posilnenie životných postojov týchto dospievajúcich mladých ľudí. Zodpovedne ich už niekoľko mesiacov dopredu vyberali a organizačne pripravovali pani tr. učiteľky deviatakov - s. Zuzana, p.uč. Snopková, p.uč. Cubjaková spolu s vedením školy. Ak ste zvedaví, aké to boli aktivity, čítajte ďalej!

Čítajte viac

 

Putovali sme k sv. Ondrejovi

Sviatočný deň-Božie telo- sme v spoločenstve pedagógov a žiakov II. stupňa slávili netradične. Vo štvrtok ráno 23. júna 2011 sme sa stretli športovo vystrojení a tak ako dávni pútnici sme sa vydali na duchovnú púť.

Čítajte viac

 

Druhá šanca

Tak sa volalo divadelné predstavenie v podaní žiakov a študentov Spojenej školy sv. košických mučeníkov v Košiciach, ktoré nám ponúkli v stredu 22. júna 2011 v CVČ Domino. Divadelnú sálu v dvoch etapách zaplnili chlapci a dievčatá II. stupňa.

Čítajte viac

 

Hurá, školské výlety!

Prvé dva júnové týždne patrili školským výletom. Triedne kolektívy so svojimi triednymi učiteľmi počas nich navštívili krásne historické, kultúrne, turistické miesta, známe jaskyne, skanzeny, hrady... Kde všade boli a čo videli? Čítajte ďalej...

Čítajte viac

 

Deň pre naše mesto

V dňoch 17.– 18. júna 2011 prebiehalo v 6 slovenských mestách najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe: Naše mesto 2011. Podujatie organizuje nadácia Pontis a skupina firiem Engage. Naša škola sa zapojila do tohto projektu tiež. Dôvodom, prečo sme sa zapojili, bolo to, že sa v átriu uskutočňuje veľa aktivít - sv. omše, chvíle relaxácie žiakov, hier, vystúpení a pod. a chceli sme oživiť a zveľadiť tento priestor inak.

Čítajte viac

 

Sviatok Nanebovstúpenie Pána

Vo štvrtok 2. júna 2011 sme slávili krásny cirkevný sviatok - Nanebovstúpenie Pána. Začali sme ho slávnostnou sv.omšou v Kostole s Gorazda. Po nej sme sa rozdelili podľa ročníkov a prežili ďalšie zaujímavé aktivity. Prečítajte si o nich ďalej.

Čítajte viac

 

Netradičný Deň detí

Prvý júnový deň je v kalendári známy ako Deň detí. Na deti sme nezabudli ani na našej škole a v tento deň im patrili zaujímavé aktivity a prekvapenia.

Čítajte viac

 

Deň detí na 1. stupni

Sviatok detí už odjakživa patrí prvému júnu. Tešíme sa tomu, že tento deň sme mohli osláviť tým, že sme sa neučili.

Čítajte viac

 

Škola v prírode na Drienici-Lysej

Boli sme plní očakávaní z blížiaceho sa týždňa od 23.5.- 27.5. 2011, ktorý sme sa chystali stráviť na Drienici, v hoteli Javorná, na akcii škola v prírode. Naše pani učiteľky z druhých a štvrtých ročníkov nám neustále pripomínali, ako sa nám ten termín neúprosne blíži. A my sme sa ozaj tešili!

Čítajte viac

 

Čitateľský maratón

Posledný májový deň patril zaujímavej akcii v školskej knižnici pod názvom "Čítajme si...". Myslí sa tým čitateľský maratón, ktorý sa každoročne organizuje po celom Slovensku iba v tento deň. Naši čitatelia sa začítali do knihy Moj anjel sa vie biť od súčasného slovenského spisovateľa Romana Brata.

Čítajte viac

 

Májové stretnutia s Nebeskou Matkou

Utorkové rána v máji patrili krásnym litániám k Panne Márii, ktoré sme sa spoločne s pánom kaplánom Marcelom modlili v školskej kaplnke i v mariánskom kútiku v átriu školy.

Čítajte viac

 

Prvé sväté prijímanie

V nedeľu 29. mája 2011 prežili naši tretiaci krásnu slávnosť - prvé sväté prijímanie.V Kostole sv. Gorazda ich duchovne sprevádzal pán kaplán Kožuško. Už niekoľko týždňov pred slávnosťou začali spolu so svojimi pani tr. učiteľkami Križalkovičovou a Smutelovičovou prípravy, ktoré vyvrcholili prvou svätou spoveďou a prijatím Pána Ježiša.

Čítajte viac

 

Deviataci putovali do Krakova

V piatok 27. mája 2011, krátko po polnoci, sa začala púť deviatakov do Poľska. Cieľ cesty bol síce Krakov, ale ešte skôr navštívili históriou smutné miesto v Oswienčime. V Lagiewnikoch spoločne poďakovali za úspešné zvládnutie prijímacích skúšok a prosili o milosti na ďalšej životnej ceste. V centre Krakova pobudli až do večera.

Čítajte viac

 

Literárne Košice Jána Štiavnického

Dňa 26. mája 2011 sa žiaci Viktória Janitorová (8.C), Tomáš Benko (5.A) a Radoslav Hospodár (5.B) s pani učiteľkou Cubjakovou zúčastnili vyhodnotenia literárnych prác v Knižnici pre mládež mesta Košice.

Čítajte viac

 

Alžbeta Verešpejová zavítala k nám na besedu

Pomaly sa končí máj – lásky čas. Slnko v nás rozohrieva žilky a všetci sa už tešia na prázdniny. Ale aby sa prázdniny nestali prázdnymi dňami, je tu naporúdzi kniha, ktorá dokáže priniesť dobrodružstvo, napätie a zábavu.

Čítajte viac

 

Detské večeradlo

V stredu 25.mája 2011 v Kostole Krista Kráľa privítala Panna Mária deti z celých Košíc. Maličkí škôlkári i školáci sa prišli spoločne modliť sv. ruženec. Tejto milej slávnosti sme sa zúčastnili aj my, keď sme prijali pozvanie doprevádzať sv. omšu spevom.

Čítajte viac

 

Štvorylka aj s našimi tanečníkmi

Hlavná ulica sa v piatok 20.mája 2011 premenila na tanečný parket. Známu štvorylku si tento rok zatancovalo až 6252 tanečníkov. Guinnessov rekord, ktorý patrí Košiciam v počte tanečníkov na jednom mieste, pomohli prekonať aj naši najstarší deviataci. Niekoľko týždňový tréning sa vyyplatil a v piatok to naplno roztancovali aj oni.

Čítajte viac

 

Vďaka mama, že si

V piatok 13. mája 2011 sa v átriu školy zišli mamky, ockovia, babky a dedkovia a s radosťou v srdci pozerali na svoje ratolesti na javisku. Deti s láskou v srdci predviedli, čo vedia.

Čítajte viac

 

Športovci na krajskom kole v orientačnom behu

V stredu 18. mája 2011 sa v Kysaku uskutočnilo krajské kolo ligy školských družstiev v orientačnom behu. Hoci sa družstvám veľmi nedarilo, na celoslovenské kolo postúpil z 3. miesta jednotlivcov bežec Daniel Kertés z 9.A triedy. Blahoželáme a prajeme rýchle nohy a presný smer!

Čítajte viac

 

Mladí atléti bodovali

V stredu 18. mája 2011 sa na športovom štadióne Technickej univerzity v Košiciach konala atletická súťaž. Našu školu reprezetovalo osem atlétov. Sprevádzal a povzbudzoval ich p.uč. Kičura. Podali super výkony a nechýbali ani cenné kovy - čítajte ďalej.

Čítajte viac

 

Školská futbalová liga

Aj v tomto školskom roku sa nadšenci futbalu podujali zorganizovať školskú futbalovú ligu. Odbornú záštitu nad športovým podujatím prevzal p.uč. Kičura. Liga je rozdelená na jesennú a jarnú časť a vyvrcholí play - off, do ktorého postúpia štyri tímy. Aktuálne končí jarná časť a postupujúce tímy si zahrajú o pohár riaditeľa školy. Kto zatiaľ vedie? Čítajte ďalej.

Čítajte viac

 

Hokejom žila celá škola

Určite všetci viete, že na Slovensku, v mestách Bratislava a Košice prebiehali Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF 2011. Celé Slovensko, vrátane našej školy, žilo hokejom. Stali sme sa konečne hrdými na našu krajinu, ktorá sa spomínala nielen v európskych, ale aj vo svetových médiách.

Čítajte viac

 

Krížom-krážom

Bola nedeľa ráno – 15. mája a štyria ôsmaci sa s pánom kaplánom Marcelom vybrali na turistiku. Počasie nebolo najlepšie, ale túžba stráviť nedeľu v prírode bola väčšia.

Čítajte viac

 

Beseda s požiarnikom

V stredu, 11. mája 2011, na 2. vyučovacej hodne sa za múrmi našej školy uskutočnila beseda s požiarnikom, p. Štefanom Seladim, v malej telocvični pre všetkých druhákov.

Čítajte viac

 

Slávik Slovenska 2011

Vo štvrtok 12. mája 2011 sa konal 21. ročník celoštátnej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA 2011. Okresného (obvodného) kola sa zúčastnili aj dve žiačky našej školy: Noemi Pramuková z 3. B a Maruška Jurová zo 4.C triedy. Obe boli fantastické, čoho dôkazom je 2. miesto Marušky Jurovej.

Čítajte viac

 

Popoludnie na Sivci

Nemôže byť nič lepšie, ako popoludnie strávené v prírode. Tak tomu bolo aj 9. mája. Pán kaplán Marcel, známy kladným vzťahom k turistike, nás pozval na Sivec.

Čítajte viac

 

Arcidicézne stretnutie mládeže

V sobotu 7.mája 2011 sme sa aj my, deviataci, zúčastnili Arcidiecézneho stretnutia mládeže, ktoré sa v tomto roku konalo v našom meste. Sprevádzali nás aj pedagógovia-p.uč. Bačinská, p.uč. Snopková a p.uč. Kičura. Organizátorov, na čele s naším bývalým pánom kaplánom Marekom Rojákom, potešilo takmer 1600 mládežníkov, ktorí do Košíc pricestovali z rôznych kútov východného Slovenska. Stretli sme tam veľa známych ľudí, bývalých žiakov i pánov kaplánov. Všetci sa už teraz tešíme na budúcoročné ADMS!

Čítajte viac

 

Boli sme na 8.celoslovenskej púti učiteľov

V sobotu 7. mája 2011 sa Mariánska hora stala miestom stretnutia pedagógov, vychovávateľov a zamestnancov cirkevných škôl i sympatizantov a podporovateľov z radov iných štátnych i súkromných škôl. Ústredná myšlienka vychádzala z pera bl. Jána Pavla II.-„Radosť vyplýva zo srdca, ktoré sa cíti byť milované a ktoré miluje Pána“.

Čítajte viac

 

Sára na kraji úspešná

Krajské kolo v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín sa 4. mája 2011 uskutočnil v Michalovciach. Bol to už 57. ročník tejto známej súťaže na počesť nášho veľkého básnika. Aj tam sme mali zastúpenie.

Čítajte viac

 

Máme študentskú richtárku

V pondelok 2.mája 2011 sa v centre Košíc konala voľba študentského richtára. Ide o každoročné podujatie v rámci Dni Košíc a v tomto roku sme tam mali aj našu horúcu kandidátku - Alexandru Adamovú - známu aj po menom Sendy z 9.C triedy.Ako obstála? Výborne! Voľby vyhrala práve ona a stala sa študentskou richtárkou na celý nasledujúci rok.

Čítajte viac

 

Fyzika netradične v planetáriu

V piatok 29. apríla absolvovala 9.B trieda hodiny fyziky spolu s p.uč. Kadukovou v planetáriu. V pondelok 2. mája 2011 tam prežili netradičné hodiny aj žiaci 9.A a 9.C triedy spolu s p.uč. Paraličovou a s. Zuzanou. Ako to sami zhodnotili, tento poznávací výlet sa im všetkým páčil.

Čítajte viac

 

Kreslenie na asfalt

V pondelok 2. mája 2011 sa pätnásti štvrtáci zúčastnili kreslenia na asfalt. Toto pekné podujatie sa každoročne organizuje v rámci osláv Dni mesta Košice. Keďže naše mesto teraz žije hokejom, téma kreslenia bola jasná - Majstrovstvá sveta v hokeji.

Čítajte viac

 

Boli sme v RAJI

Jedno voľné stredajšie skoré ráno, hneď po Veľkej noci, sme sa stretli a vyrazili na túru do Slovenského raja. Kto? Natália, Lea, Radka, Laco a náš pán kaplán Marcel, ktorý to celé navrhol a zorganizoval.

Čítajte viac

 

Našich 40 dní

Počas štyridsiatich dní pôstu sme sa zapájali do rôznych aktivít, ktoré pre nás pripravili pani katechétky spolu s duchovnými otcami našej školy.

Čítajte viac

 

Zber SABI viečok

V školskom roku 2010/2011 prebiehala na našej škole súťaž v zbieraní SABI viečok z jogurtov a iných mliečnych výrobkov. Súťaž začala 15. októbra 2010 a bola ukončená 21. apríla 2011.

Čítajte viac

 

Výsledky celoštátneho testovania žiakov deviateho ročníka TESTOVANIE 9 2011

Na testovaní sa zúčastnilo 45 400 žiakov základných škôl. Z našej školy sa na testovaní zúčastnilo 72 žiakov. Výsledky žiakov cirkevných škôl boli štatisticky významne lepšie ako národný priemer.

Čítajte viac

 

PYTAGORIÁDA

Dňa 18. a 19. apríla 2011 sa v CVČ Domino konalo obvodné kolo matematickej Pytagoriády. Na pozvánku sme netrpezlivo čakali, veď želiezka v ohni sme mali v každej kategórii P3 – P8 (viď výsledky školského kola).

Čítajte viac

 

Deň narcisov

15. apríla 2011 sa už po 15. krát konal Deň narcisov. V tento deň sa na celom Slovensku konala verejno-prospešná finančná zbierka Ligy proti rakovine na pomoc ľuďom s ochorením rakoviny.

Čítajte viac

 

Stretnutie so spisovateľkou Mariannou Grznárovou

14. apríla 2011 prišla medzi nás vzácna návšteva. Pozvanie od Knižnice pre deti a mládež, ktorej pobočka je aj na našej škole, prijala autorka známej knihy Maťko a Kubko, Marianna Grznárová.

Čítajte viac

 

Fyzikálna olympiáda

Dňa 13. apríla 2011 sa v priestoroch Prírodovedeckej fakulty UPJŠ konalo krajské kolo Fyzikálnej olympiády. Na jej už 52. ročník bolo pozvaných 31 medailistov obvodných kôl z celého Košického kraja.

Čítajte viac

 

Orientačný beh

V stredu 13. apríla 2011 sa uskutočnili Školské preteky v orientačnom behu. Trasa tohtoročného ročníka viedla okolo našej školy. V kategóriách žiaci a študenti sa pretekov zúčastnilo 150 športovcov z košických škol. Radostnou správou pre zúčastnených aj fanúšikov je, že ako družstvo postupujú bežci našej školy do krajského kola! ŠPORTU ZDAR!

Čítajte viac

 

Biologická olympiáda

12. apríla 2011 v CVČ Domino súperili žiaci košických škôl o víťazné priečky v okresnom kole Biologickej olympiády kategória E.

Čítajte viac

 

Finálové kolo turnaja v hádzanej

V utorok 12. apríla 2011 sme sa zúčastnili finálového kola turnaja v hádzanej dievčat. Predchádzali tomu víťazstvá v základnom kole, ktoré bolo ešte 5.apríla 2011 v Hádzanárskej hale na Bernolákovej č.16.

Čítajte viac

 

Bdenie s Kristom

Pôstne obdobie v našej škole je spojené s mnohými aktivitami. Okrem krížových ciest, pôstnych čítaní, Tehličky pre Afriku a duchovnej obnovy pre učiteľov aj rodičov už piaty rok žiaci II. stupňa strávia noc v škole.

Čítajte viac

 

4.A v akcii

Jeden pekný aprílový piatok sa žiaci 4.A triedy spolu s tr.pani učiteľkou Roháčovou vybrali na potulky mestom. Navštívili známu historickú pamiatku-Miklušovu vaznicu a spoločne sa prešli Hlavnou ulicou a zablúdili aj do známej cukrárne na chutnú zmrzlinu.

Čítajte viac

 

Zapekané chlebíky v 1.ročníku

Mňam, mňam, povedali sme si, keď sme čítali v šlabikári recept na chlebíky zapekané v rúre.

Čítajte viac

 

Matematická olympiáda

Dňa 6. 4. 2011 bolo v CVČ Domino rušno. Zatiaľ čo sa spoza niektorých dvier ozýval potlesk, ktorý patril súťažiacim na Hviezdoslavovom Kubíne, za inými dverami bolo úplné ticho. Prezrádzalo sústredenie žiakov, ktorí sa prišli „popasovať“ s 3 príkladmi obvodného kola Matematickej olympiády, kategórie Z6, Z7 a Z8. V kategórii Z6 a Z7 mala zastúpenie aj naša škola. Spomedzi 34 účastníkov - žiakov 7. ročníka sa umiestnila Kristínka Šeligová na krásnom 4. mieste. Gratulujeme!

Čítajte viac

 

Recitovali sme na obvodnom kole Hviezdoslavov Kubín

V stredu 6.apríla 2011 sa víťazi školského kola v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín zúčastnili obvodného kola, ktoré sa konalo v CVČ Domino na Popradskej ul. v Košiciach. V tomto už 56. ročníku súťaže sa našim poetom darilo veľmi dobre.

Čítajte viac

 

Získali sme ocenenie Škola dobrých skutkov

Milé prekvapenie k nám poštou dorazilo v pondelok 4. apríla 2011 v podobe pekného ocenenia a certifikátu. Spoločnosť Whirlpool Slovakia udeľuje našej škole ocenenie ŠKOLA DOBRÝCH SKUTKOV za účasť v celoslovenskom projekte pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR DETSKÝ ČIN ROKA 2010. Každoročne sa žiaci a učitelia nšej školy zapájajú do tohto projektu - na jeseň ako členovia poroty, ktorí svojím hlasom vyberajú víťazov jednotlivých kategórií a na jar, kedy deti píšu o svojich dobrých skutkoch a pomoci iným. Ďakujeme za pekné ocenenie!

Čítajte viac

 

Popoludnie v školskej knižnici

Týždeň slovenských knižníc sme si na našej škole spríjemnili peknou akciou v školskej knižnici 30. marca 2011. Redakčná rada pod vedením pána kaplána Marcela a pani učiteľky Ferkovej pripravila v spolupráci s pani knihovníčkou Slávkou zaujímavé popoludnie.

Čítajte viac

 

Beseda s príslušníkmi Mestskej polície v Košiciach

V stredu 30. marca 2011 sa žiaci 7.-9. ročníka stretli s príslušníkmi Mestskej polície, ktorá sídli na Triede SNP v Košiciach. Téma prednášok, ktoré boli spojené aj s diskusiou, vychádzala z aktuálnych potrieb " Kriminálna prevencia pre mládež".

Čítajte viac

 

Bella

Hlboký príbeh o hodnote života, rodiny, priateľstve a o odvážnom riešení ťažkej životnej situácie. Film, ktorý sa dostal aj do našich kín. V utorok 29. marca 2011 navštívili naši deviataci filmové predstavenie Bella v Multikine City Cinemas v OC Galéria v Košiciach v sprievode svojich vyučujúcich. Film ich zaujal až tak, že o tom spoločne rozprávali aj na hodinách náboženstva a literatúry. Návštevou filmového predstavenia sme spoločne podporili šírenie hodnotných filmov v našich kinách.

Čítajte viac

 

Deň s knihou

V utorok 29. marca 2011 sme prežili nezvyčajný deň. Do školy si prváci doniesli len knihu, ktorú čítajú a ,samozrejme, peračník a chutnú desiatu.

Čítajte viac

 

Sklený motýľ

O skleného motýľa zabojovala naša Ratolesť aj v tomto školskom roku. Žiacky parlament mesta Košice a Centrum voľného času Technik vyhlásili ďalší ročník súťaže pre školské aj triedne časopisy.

Čítajte viac

 

Krížová cesta spoločenstva II.B triedy

Na začiatku pôstneho obdobia sa spoločenstvo detí z II.B triedy pomodlilo krížovú cestu. Tá sa konala v kaplnke školy za prítomnosti rodičov, starých rodičov a pani riaditeľky. Pekný jednoduchý text deti čítali so striedaním sa s kaplánom školy – duchovným otcom Marcelom.

Čítajte viac

 

Naj... kniha

Marec – mesiac knihy bol v našej triede, 7. B, počas hodín slovenského jazyka a literatúry netradičný.

Čítajte viac

 

25.marec- Deň počatého dieťaťa

Počatie znamená začiatok ľudského života, ktorý voľným okom nevidíme. Aj my sme sa pridali k celoslovenskej kampani spoločnými i vlastnými aktivitami. Spájala nás aj biela stužka, ktorou sme navonok vyjadrili svoje ÁNO ľudskému životu. Čo sme si pripravili v škole? Čítajte ďalej!

Čítajte viac

 

Tehlička pre Keňu

Aj v tomto školskom roku sme sa spoločne zapojili do projektu, ktorý už 6. rok na Slovensku organizuje občianske združenie Savio v termíne 9.3.2011-24.4.2011. Heslom tohto ročníka bola "podpora výstavby studní s pitnou vodu v Afrike". Kúpou tehličky za dobrovoľný príspevok 0,20 € sme lepili-budovali papierové studne v triedach. Výťažok zo školskej zbierky - 847,35 € pomôže zlepšiť život detí, rovesníkov v chudobných oblastiach Afriky.

Čítajte viac

 

Chemická olympiáda

Dňa 24. marca 2011 sa na Základnej škole, ktorá sídli na Drábovej ulici 3 v Košiciach, stretli žiaci košických škôl, ktorí majú blízko k chémii.

Čítajte viac

 

Hviezdoslavov Kubín

Sviatočné dni slova boli na našej škole 23. a 24. marca 2011. Uskutočnilo sa školské kolo v prednese poézie a prózy na I. aj II. stupni – Hviezdoslavov Kubín.

Čítajte viac

 

Konferencia Učíme pre život

Víkendové dni od 18. marca do 20.marca 2011 patrili celoslovenskej konferencii Učíme pre život, ktorá sa konala v meste pod Tatrami-Poprade. Hlavnou témou konferencie, ktorej sa aktívne zúčastnili p. riaditeľka Čačková a p. zástupkyňa Hrebeňárová, bola problematika rozhodovania na úrovniach škola-učiteľ-žiak.

Čítajte viac

 

Výlet do Poľova

V sobotu 19. marca 2011 sme sa my, žiaci 5.C, zúčastnili zaujímavej akcie. Bol to výlet do Poľova – dediny neďaleko Košíc. Okrem toho, že tu bývajú naši štyria spolužiaci, ktorí nám robili sprievodcov, je táto dedinka zvláštna tým, že je tam jazdecká škola FÉBUS a koniareň. Chovajú tam asi 60 koní.

Čítajte viac

 

K relikviám sv. Cyrila

V piatok 18. marca 2011 putovali kolektívy niektorých tried II. stupňa k relikviám sv. Cyrila, ktoré boli vystavené k poklone v Dome sestier vincentiek na Smetanovej ul. v Košiciach.

Čítajte viac

 

Biblická olympiáda

Pod záštitou Ministerstva školstva Slovenskej republiky a Konferencie biskupov Slovenska sa v tomto školskom roku uskutočnil už 10. ročník Biblickej olympiády.

Čítajte viac

 

Turnaj vo vybíjanej

Družstvo mladších žiačok - výber 5.a 6.ročníka - sa dňoch 15.-16. marca 2011 zúčastnilo športového turnaja vo vybíjanej, ktorý sa konal na ZŠ Slobody v Košiciach.Hráčske rady a taktiku spoločnej hry im počas tréningov i súťaže poskytovala p.uč. Brezová.

Čítajte viac

 

Fyzikálna olympiáda

V stredu, 16. 3. 2011, sa v CVČ Domino stretli priaznivci najstaršej prírodnej vedy – fyziky, aby si v obvodnom kole zmerali vedomosti v oblasti kinematiky pevných a kvapalných telies a termodynamiky.

Čítajte viac

 

Duchovná obnova s ThLic. Marekom Forgáčom

Pondelkové popoludnie 14. marca 2011 bolo venované duchovnej obnove - stretnutiu rodičov a pedagógov školy s ThLic. Marekom Forgáčom. Ústrednou témou prednášok, ktoré boli rozdelené do dvoch blokov, bola KOMUNIKÁCIA s podtitulom Komunikácia dobrého kresťana. Počas prednášok ponúkal p. kaplán Marcel sviatosť zmierenia.Po krátkom agapé sme spoločne prežili svätú omšu. Ponúkame vám ZLATÉ PRAVIDLÁ KOMUNIKÁCIE V RODINE - čítajte viac.

Čítajte viac

 

Pomáhame prostredníctvom OZ Maják nádeje

Vidieť potreby iných, vedieť, že okolo nás žijú ľudia, ktorí potrebujú pomôcť – to sú hlavne dôvody vzájomnej spolupráce našej školy s občianskym združením Maják nádeje.

Čítajte viac

 

Pedagógovia Košickej arcidiecézy na púti Rím - Fatima

Jarné prázdniny-28.2.2011 - 6.3.2011 boli netradičné aj pre 44 zamestnancov cirkevných škol Košickej arcidiecézy. Spomedzi tých našich sa púte zúčastnili pod vedením p. riaditeľky Čačkovej a pána kaplána Marcela aj p. Bačinská, p. Demjanovičová, p. Hudáková, p. Pustaiová. Duchovne nás sprevádzali otec biskup Stanislav Stolárik, pán kaplán Marcel Puškáš a pán kaplán Marek Roják. Spoločne sme prežili požehnané a milosťami bohaté dni duchovnej púte do večného mesta - Ríma a na uctievané pútnické miesto v Potugalsku - Fatimy.

Čítajte viac

 

Prírodovedná súťaž - Ukáž, čo vieš

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zúčastnila prírodovednej súťaže Ukáž, čo vieš, ktorú organizuje Centrum voľného času Domino na Popradskej ulici v Košiciach.

Čítajte viac

 

Siedmaci na lyžiarskom výcvikovom kurze

My, siedmaci, sme netrpezlivo čakali na týždeň od 21. februára do 25. februára 2011.

Čítajte viac

 

4.A na ľade

V stredu 23. februára 2011 sme mali hodinu telesnej výchovy nie v telocvični, ale na ľadovej ploche v Športovom areáli na Alejovej ulici v Košiciach. Trénerkou nám bola naši p. triedna učiteľka Roháčová.Bolo tam super!

Čítajte viac

 

Beseda s bábkoherečkou

Na hodinách literatúry v našej triede, 5. B, sme sa zo sveta rozprávok preniesli 21. februára 2011 do bábkového divadla. Rozprávame sa o bábkach, bábkohercoch a o všeličom, čo súvisí s bábkovým divadlom.

Čítajte viac

 

Ako sa diskotékovalo...

Zdalo sa vám štvrtkové popoludnie 17. februára 2011 ako každé iné? Možno áno, no nie pre každého. Pre chlapcov a dievčatá II. stupňa bolo diskotékové v štýle country a divokého Západu.

Čítajte viac

 

V ríši rozprávok

Naša trieda, 5. B, sa 17. februára 2011 počas hodiny literatúry premenila na rozprávkovú ríšu. Teoretické vedomosti, ktoré nám o rozprávkach povedala p. uč. Ferková, sme si mohli zopakovať netradičným spôsobom.

Čítajte viac

 

Ako sa žije v Keni

Prostredníctvom občianskeho združenia SAVIO sa na šesť mesiacov do Kene na misie dostala aj mladá psychologička, ktorá k nám do školy zavítala 15. februára 2011. Pôsobila tam ako dobrovoľníčka v škole, kde učila vývinovú psychológiu. Počas štyroch vyučovacích hodín nám pútavo rozprávala o živote v tejto krajine.

Čítajte viac

 

Národný týždeň manželstva

Týždeň od 7. do 14. februára bol vyhlásený za Národný týždeň manželstva. Záštitu nad touto akciou prevzala pani Silvia Gašparovičová, manželka súčasného prezidenta.

Čítajte viac

 

Skončili ti povinnosti, máš voľno

14. február 2011 bol u nás v škole zaujímavým dňom. Oslavovali sme, ako sa patrí. Ráno začalo odpustovou sv. omšou v školskej kaplnke, keďže bol sviatok sv. Cyrila a Metoda, patrónov našej školy.

Čítajte viac

 

Ako sa karnevalovalo

Pondelok 14. február 2011 bol pre žiakov I. stupňa spojený s karnevalom. Po rannej sv. omši, stretnutí s pani riaditeľkou v telocvični školy a zhodnotení I.polroka prišiel čas prezliecť sa do kostýmov a veselých masiek.

Čítajte viac

 

Redaktori po stopách sv. Košických mučeníkov

Po stopách sv. Košických mučeníkov sme sa vybrali 9. februára my, redaktori školského časopisu Ratolesť. Naša cesta smerovala na jedno z košických sídlisk – Jazero. Sprevádzal nás pán kaplán Marcel a p. uč. Ferková.

Čítajte viac

 

Rozlúčka so Šlabikárom

8.februára 2011 prišli všetci prváci do školy plní očakávania, radosti, napätia...

Čítajte viac

 

Prváčikovia na lyžiarskom výcviku

Nevedeli sme sa dočkať dňa, kedy sa vyberieme na lyžiarsky výcvik na Jahodnú. Prišiel utorok-1.február 2011 a my sme s radosťou a očakávaním nastúpili do autobusu.

Čítajte viac

 

Dvadsať rokov v kronike školy...

Listy zapísané množstvom udalostí, stretnutí, zážitkov...stretnutia generácie pedagógov, absolventov, žiakov...veľké Božie dielo...kronika ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach.

Čítajte viac

 

Hurá, na ľad!

Aj tento veselý pokrik bolo počuť v stredu 2. februára a piatok 4. februára 2011 z ľadovej plochy Športovo-zábavného areálu na Alejovej ul. v Košiciach. Chlapci a dievčatá z II. stupňa tam prežili príjemné športové popoludnie. Čo k tomu potrebovali? Korčule, teplé oblečenie, dobrú náladu, chutnú desiatu a teplý čaj!

Čítajte viac

 

O myšiarke ušatej

Kde sa vzala,tam sa vzala...v átriu našej školy myšiarka obyčajná sa jedného dňa ukázala...Ak nám neveríte, nakuknite do učebne chémie.Potom cez okno priamo do átria a na konári stromu ju uvidíte, ako tuho premýšľa,občas zažmurká múdrymi očami.

Čítajte viac

 

Mladí výskumníci zo 4.B

Dňa 4.2. 2011 sa v 4. B uskutočnil projektový deň na tému Fyzika u štvrtákov. Žiaci tu zúročili svoje vedomosti a zručnosti, ktoré získali na hodinách prírodovedy.

Čítajte viac

 

Deň zdravia v 2. C

V piatok 4. februára 2011 sme sa my, žiaci z 2.C, premenili na lekárov a zdravotné sestričky. Prichystali sme si v triede Deň zdravia.

Čítajte viac

 

Z ľudovej klenotnice I.

Tak sa volá zaujímavá aktivita,ktorá trvá počas celého školského roku, pri ktorej sa žiaci 5.A triedy vracajú do minulosti, spoznávajú ľudovú slovesnosť a ľudové umenie. Vo štvrtok 3.marca 2011 premenili svoju triedu na dedinskú izbu s ľudovými výšivkami, drevenými klenotmi minulosti. Na stole nechýbal doma upečený voňavý chlieb. Harmonika, fujara, drumbľa a veselá muzika so spevom detí, to bola veselica.

Čítajte viac

 

Budúci prváčikovia na zápise

Piatkové popoludnie 21. januára a sobotňajšie dopoludnie 22. januára 2011 bolo venované našim budúcim prvákom a ich rodičom. Okrem pani učiteliek z 1. stupňa ich očakávali aj pani riaditeľka, pani zástupkyne, školský kaplán Marcel, školská psychologička a školský špeciálny pedagóg.Ako nám všetci potvrdili, potešili ich veselé, usmievavé a šikovné deti, budúce prváčence. Pripomíname, že možnosť zápisu stále pokračuje u zástupcov školy!

Čítajte viac

 

Matematická olympiáda

Matematickú olympiádu by sme mohli považovať za starenku medzi súťažami, veď 21. januára 2011 sa konal už jej 60. ročník. Záujemcov uspieť a získať popredné umiestnenia je však stále dosť. Tento rok súťažilo v obvodnom kole 44 piatakov a 17 deviatakov. Aj naša škola mala medzi súťažiacimi v kategórii Z5 svoje zastúpenie.

Čítajte viac

 

Na Šalianskom Maťkovi prvenstvo

Centrum voľného času Domino v Košiciach 14. januára 2011 organizovalo 18. ročník obvodového kola súťaže v prednese slovenskej povesti - ŠALIANSKY MAŤKO.

Čítajte viac

 

Vitaj, nový rok 2011!

Po obľúbených vianočných prázdninách sme sa v pondelok 10. januára 2011 ocitli znova v škole. Začiatok nového kalendárneho roku bol spojený so slávením sv. omše v školskej kaplnke, ktorú slúžil školský kaplán Marcel.

Čítajte viac

 

Pytagoriáda

Dňa 15. a 16. decembra 2010 sa stretli všetci priaznivci matematických úloh, rébusov a hlavolamov, aby si zmerali svoju pohotovosť aj dôvtip v školskom kole matematickej Pytagoriády.

Čítajte viac

 

O vianočných oblátkach a perníkoch...

Predvianočný čas bolo cítiť aj v školskej kuchynke. A to doslovne!

Čítajte viac

 

Vianočné besiedky

Peknou tradíciou na škole sú VIANOČNÉ BESIEDKY,príjemné popoludňajšie stretnutia rodičov, žiakov, triednych učiteľov v spoločenstvách jednotlivých tried.

Čítajte viac

 

Bájky v dráme

Svet bájok ožil v 6.A triede vo štvrtok 16. decembra 2010. Prečo? Na hodinách literatúry chlapcov i dievčatá zaujali bájky. Preto sa spoločne rozhodli, že sa pokúsia vybrané bájky upraviť a divadelne spracovať.

Čítajte viac

 

Otvorená hodina v 1. B a 1. C

V predvianočnom období bolo u prvákov rušno. V stredu - 15. decembra 2010 si do svojich tried pozvali rodičov a súrodencov, aby sa pozreli, ako sa učia i to, ako im to v škole ide.

Čítajte viac

 

Kráľ čitateľov

Už dvadsať rokov sa v knižnici pre mládež v Košiciach koná súťažné podujatie, pri ktorom sa hľadá „KRÁĽ ČITATEĽOV“.

Čítajte viac

 

Nemôžeme nekomunikovať

Tak sa volala jedna z netradičných vyučovacích hodín slohu v 7.A triede, ktorú žiaci zažili v utorok 14. decembra 2010. Všetky aktivity boli zamerané na rozvoj komunikačných zručností.

Čítajte viac

 

Na besede s Gabrielou Futovou a Romanom Bratom

Predvianočná beseda v ATRIUM KLUBE nám padla veľmi vhod. 10. decembra sme sa na ňu vybrali my, žiaci 7. B, spolu s pani učiteľkou Ferkovou.

Čítajte viac

 

František z Assisi

9.decembra 2010 bola naša trieda, 8. C, v Prešove v Divadle Jonáša Záborského na muzikálnom predstavení František z Assisi.

Čítajte viac

 

„... a Slovo bolo u Boha ...“

8. december 2010 bol pre našu školu významným dňom. Udialo sa niekoľko zaujímavých akcií.

Čítajte viac

 

Chlapci, do toho!

Aj takto sa vzájomne povzbudzovali naši deviataci, futbalisti, ktorí sa 8. decembra 2010 zúčastnili Arcidiecézneho futbalového turnaja v Bardejove.

Čítajte viac

 

Speváci z Ratolesti zožali potlesk

Školský spevácky zbor Ratolesť sa 23. novembra 2010 zúčastnil už 9. ročníka Koncertu detských sakrálnych zborov.

Čítajte viac

 

Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane!

Arcidiecézna súťaž "Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane!" začala 25.novembra 2010 sv. omšou, ktorú celebroval pomocný košický biskup Mons. Stanislav Stolárik.

Čítajte viac

 

Škôlkari na návšteve

V mesiaci november mali naši prváci návštevu. Prišli ich pozrieť deti z MŠ Bernolákova, MŠ bl. Imeldy a MŠ sv. Bernadety.

Čítajte viac

 

Detský čin roka 2010

V poradí už 11. ročník celoslovenského projektu Detský čin roka má svojich podporovateľov aj na našej škole.

Čítajte viac

 

Deň sukní a košieľ

Obyčajnú stredu - 10. novembra, sme my, žiaci, ale aj učitelia, urobili slávnostnou.

Čítajte viac

 

Duchovné cvičenia pedagógov a vychovávateľov

Záver prvého novembrového týždňa v dňoch 4.11.-7.11.2010 prežili učitelia a vychovávatelia na duchovných cvičeniach, ktoré spájala téma - Sloboda-základ rozhovoru s Bohom.

Čítajte viac

 

Učitelia na Metodickom dni

V stredu 5.novembra 2010 sa v Sabinove stretli pedagógovia a vychovávatelia cirkevných škol Košickej arcidiecézy. Hosťujúcou školou bola ZŠ sv. Jána Krstiteľa v Sabinove.

Čítajte viac

 

Netradičná hodina ruského jazyka

Nie všetky hodiny musia byť odučené v klasickej triede. O tom sme sa presvedčili aj my, deviataci, 28. októbra.

Čítajte viac

 

Duchovná obnova 7. B

V termíne 22. - 24.októbra, sme sa my, žiaci 7. B, spolu s pánom kaplánom Marcelom a p. uč. Bačinskou, našou triednou, zúčastnili na duchovnej obnove zameranej na utuženie spoločenstva triedy a na prekonanie zložitého obdobia - puberta, ktoré teraz prežívame.

Čítajte viac

 

Jablková hodina v 6. B

Jablko sváru, jablkové špeciality, jablkový koláč, jablká v župane a všeličo iné ste mohli započuť v 6. B triede 20. októbra 2010.

Čítajte viac

 

Ako v rozprávke

Tak sa cítili žiaci 5.A triedy, ktorí vo štvrtok 21. októbra 2010 navštívili jedinečnú výstavu rozprávkových kostýmov pod názvom Ako sa obliekajú rozprávky.

Čítajte viac

 

Boj proti hladu – pomoc Haiti

Už štvrtý rok sa aj spoločenstvo našej školy aktívne zapojilo do celoslovenského projektu Boj proti hladu – Pomoc Haiti. Už štvrtý rok nám nie je ľahostajná chudoba, hlad, bieda, neľahký život detí i dospelých v tejto najchudobnejšej krajine Latinskej Ameriky.

Čítajte viac

 

Pedagógovia na misii v Ústave na výkon väzby

V nedeľu 10. októbra 2010 sa zástupcovia z radov pedagógov - p.riaditeľka Čačková, p. učiteľky Demjanovičová, Krajkovičová, s. Zuzana a p. vychovávateľka Fedorová podujali na evanlizačnú misiu vo väzení.

Čítajte viac

 

Redaktori na výstave v Nižnom Klátove

Opäť je tu jeseň a s ňou aj zber úrody. V Nižnom Klátove už niekoľko rokov plody, ktoré si vo svojich záhradách ľudia vypestujú, zanesú do Kostola sv. Michala, aby tam urobili práve z nich peknú výstavu.

Čítajte viac

 

Soľ nad zlato

My, šiestaci, môžeme túto známu vetu z krásnej slovenskej ľudovej rozprávky len potvrdiť. Po vydarenej exkurzii v SOLIVARE - 6. októbra sme sa fakt presvedčili, že soľ je nad zlato.

Čítajte viac

 

Živé písmená u prvákov

Utorok-5. október 2010 bol neobyčajným dňom pre našich prvákov. Prečo?

Čítajte viac

 

Minimaratón

Skoré vstávanie, ranná svätá omša a napokon beh dlhý 4200 metrov spestrený úžasnou atmosférou košických ulíc. Košický minimaratón pod názvom "USS Family Run" sa uskutočnil už tradične, prvú októbrovú nedeľu – 3.októbra.

Čítajte viac

 

Október s Pannou Máriou

Október je mesiacom našej Nebeskej Matky. Utorkové rána v tomto mesiaci preto patrili modlitbe sv. ruženca. Triedy II. stupňa si spolu v ročníku pripravili aj úvahy k jednotlivým desiatkam sv. ruženca. Prítomnosť školského kaplána Marcela len posilnila príjemné októbrové utorky. Kráľovná pokoja, oroduj za nás.

Čítajte viac

 

Jesenné účelové cvičenie

24. september sa niesol v radostnom očakávaní. V tento deň sa odohralo mnoho zápasov vo futbale, vo vybíjanej a v basketbale.

Čítajte viac

 

Deň otvorených dverí colnej správy SR

V utorok 21. septembra 2010 sa siedmaci vybrali na exkurziu, aby bližšie spoznali zaujímavosti o práci colníkov.

Čítajte viac

 

6. B v divadle

Po divadelných aj školských prázdninách je tu opäť možnosť navštíviť spolu s triedou niektoré z predstavení Divadla Janka Borodáča v Košiciach.

Čítajte viac